אקסיומה בית השקעות: "הדשדוש נגמר - הבורסה בדרך למטה"

יאיר אלק מנכ"ל משותף באקסיומה: "להקטין משמעותית את החשיפה לשוק המניות המקומי"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

"השוק שבר את קו המגמה העולה שליווה אותו מחודש יוני 2010, ויחד עמו השתנה גם כיוון השוק - ממגמה עולה לתיקון", העריך יאיר אלק מנכ"ל משותף באקסיומה בית השקעות. "האירועים שברו את תבנית הדשדוש שאפיינה את הבורסה בינואר, במסגרתה נע מדד ת"א 25 בין רמת 1,320 ל-1,340 נקודות. במהלך החודש המתנו לפריצה לאחד הכיוונים - ועכשיו זה קרה", הסביר.

לדבריו, החדשות אצל השכנה מדרום, בשילוב ירידות שערים בסוף השבוע בשוקי חו"ל, הניעו את השוק מטה, בקפיצת בנג'י. "התמיכה הראשונה לירידות מצויה ברמת 1,277 הנק'. תמיכה משמעותית יותר, מצויה ברמת 1,240-1,250 אשר מהווה גם את השיא ההיסטורי של השוק טרום המפולת של 2008".

כנגזרת מהערכה זו, אלק הציג כמה המלצות למשקיעים, כשבראשן המלצה להקטין משמעותית את החשיפה לשוק המניות המקומי. לעומת זאת, למשקיע האגרסיבי הוא המליץ למקם פקודת "רכש" מתחת לרמת 1,277 הנק', וזאת למקרה שהשוק יסיים את התיקון ברמה זו. "המשקיע הממוצע ימתין לחזרתו של השוק מעל רמת 1,300 הנק' לכניסה מחודשת", הוסיף אלק.

עם זאת, באקסיומה מציינים ומדגישים כי "כמו תמיד, קיים סיכוי, נמוך מאוד להערכתנו, שהשוק יחזור לעלות במהירות ויסמן את הירידה כמהלך סרק חולף. דבר אחד בטוח הדשדוש נגמר ועל המשקיעים לחפש כיוון חדש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker