קרן הנאמנות המצטיינת בינואר - מיטב סחורות עם תשואה של 12%

הפיחות ביורו מול השקל הקפיץ התשואות של הקרנות המתמחות בשוקי אירופה ■ הקרנות הכספיות המשקיעות ביורו טיפסו בשיעור של כ-7.7%, ואילו קרנות אג"ח-יורו השיגו תשואה חודשית ממוצעת של כ-7.2%

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מזה כמה שבועות אנו עדים לעלייה חדה במחירי הסחורות בעולם, ומי שידע לנצל את העליות ונצמד לקרנות או לתעודות סל מתאימות, הצליח להשיג תשואות גבוהות בחודש ינואר. מסקירה שפירסם היום רוני אפטר, מנהל קשרי יועצים בבית ההשקעות מיטב, עולה כי קרן הנאמנות מיטב סחורות הציגה את התשואה הגבהה ביותר (12%+), ואילו קרן הנאמנות הממונפת, מיטב גז ונפט עד 120%, הציגה את התשואה הנמוכה ביותר (11.3%-).

התשואה הגבוהה בקרנות המשקיעות בסחורות משתקפת גם בשווקי העולם, לאחר שהמהומות במצרים הובילו לעלייה חדה בחומרי הגלם, כשביניהם הנפט, החיטה והאורז. סקירה של בלומברג מהשבוע הראתה כי מגזר הסחורות הניב את התשואה הגבוהה ביותר בינואר בהשוואה להשקעות אלטרנטיביות באג"ח, בדולר ובמניות. מחירי הכותנה למשל, זינקו ב-16% בינואר - השיעור החד מבין 24 הסחורות במדד ICSG S&P טוטאל ריטרן, העוקב אחר 24 סחורות.

בדומה לקרנות המשקיעות בסחורות, גם קרנות המתמחות בהשקעה ביורו צלחו את החודש בצורה מיטבית, לאחר שהיורו פוחת מול השקל בשיעור של כ-7.3%. הקרנות הכספיות המשקיעות ביורו טיפסו בשיעור של כ-7.7%, ואילו קרנות אג"ח-יורו השיגו תשואה חודשית ממוצעת של כ-7.2%. הקרנות הכספיות הדולריות רשמו תשואה נמוכה יותר, של כ-3.1%.

בגזרת הקרנות המנייתיות נרשמה מגמה מעורבת: מחד, הקרנות המתמחות במניות בישראל רשמו ירידה של כ-2%, ואילו הקרנות המתמחות במניות בחו"ל נהנו מעלייה של כ-3.7%. מי שבלטו לרעה היו קרנות מניות ת"א 25 (3.4%-), קרנות מניות ת"א 100 (2.7%-) ובעיקר הקרנות המתמחות במניות הגז ונפט שהתממשו בכ-9.5%.

מנגד, הקרנות שבלטו היו קרנות מניות ארה"ב (6.6%+), קרנות מניות נאסד"ק (5.8%+) והקרנות המתמחות במניות אירופה (5.8%+), כשבהן נכללות מגדל דיקלה אירופה (9.4%+), רוטשילד אירופה (8.7%+) ואנליסט אירופה (8.6%+). גם במקרה זה, העלייה החדה נובעת מהפיחות בשער השקל אל מול הדולר והיורו בחודש האחרון.

במבט כללי על תוצאות הקרנות החודש, סיפר אפטר כי "מדד מיטב לקרנות הנאמנות רשם תשואה של כ-0.4%, בהובלת הקרנות המתמחות בהשקעה במט"ח ובמניות בחו"ל. הסיבות לכך הן התחזקות הדולר והיורו אל מול השקל ותשואה עודפת של שוק המניות העולמי על פני הישראלי במהלך חודש ינואר". אפטר מציין כי התשואות שהציגו הקרנות יכלו להיות אף גבוהות עוד יותר, לולא התיקון שחל ביומיים האחרונים של החודש, על רקע המשבר במצרים שהקרין על השווקים בעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker