הזדמנות ישראלית: משרד התשתיות אישר את תוכנית העבודה שהוגשה לו על ידי פלאגי'ק

בכך התקיים תנאי נוסף לעסקה במסגרתה תעביר פלאג'יק 10% מהזכויות ברישיונות תמורת כ-9 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

הממונה על ענייני הנפט במשרד התשתיות, יעקב מימרן, אישר את תוכנית העבודה שהוגשה לו על ידי פלאגי'ק, כך הודיעה היום השותפות הזדמנות ישראלית למשקיעים. בעקבות האישור, התקיים תנאי נוסף לעסקה שבין פלאג'יק לבין הזדמנות ישראלית, במסגרתה תעביר פלאג'יק 10% מהזכויות ברישיונות תמורת כ-9 מיליון שקל (2.5 מליון דולר). השותפות הדגישה וסייגה כי העברת הזכויות עדיין כפופה לאישור הממונה על עניני הנפט במשרד התשתיות, כך שאין ביטחון שאכן תתרחש.

העסקה, שנחתמה כבר בראשית חודש ספטמבר, היתה כפופה לאישור האסיפה הכללית של השותפות, ולאחר שהאחרונה אישרה אותה לפני כשבוע - דווח כעת למשקיעים על סגירת העסקה. על פי ההסכם שנחתם, הזדמנות ישראלית תקבל 10% מ-6 רישיונות הקידוח במים עמוקים "ישי", "עדיתיה", "ללה", "יהב", "יועד" ו"אילה" המוחזקים בידי פלאגי'ק. הרישיונות משתרעים על שטח כולל של כ-2 מליון דונם - כ-170 ק"מ מערבית לחיפה - וגובלים ברישיונות "גל" ו"רציו-ים" בהם נמצא מבנה "לוויתן". כמו כן, נקבע כי השותפות תישא בחלקה היחסי בעלויות המשותפות הקשורות בפעילות בשטחי הרישיונות.

בחודשים האחרונים הושלמו בשטחי הרשיונות שני חלקי הסקר התלת מימדי בהיקף כולל כ-1,555 קמ"ר. התוצאות המשולבות של שני הסקרים צפויות להתקבל עד חודש מאי 2011 והזדמנות ישראלית תהיה רשאית למכור את המידע לצד שלישי במחיר ובתנאים שיסוכמו עמה בכפוף לזכות סירוב ראשונה של פלאג'יק.

"אנו שמחים כי הממונה אישר את תכנית העבודה של פלאג'יק בגין הרישיונות ומצפים להתקדם בתוכנית העבודה", אמר הבוקר אייל שוקר, מנכ"ל הזדמנות ישראלית. "העברת הזכויות ברישיונות עדיין כפופה לאישור הממונה על עניני הנפט".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker