איקאה מקשה על אייס-אוטו דיפו: מעלות אישררה לחברה דירוג BBB+ עם אופק "שלילי"

החברה, שנמצאת בקשיים מזה תקופה ארוכה, הפסידה ברבעון השלישי של 2010 כ-14 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת דירוג האשראי S&P מעלות אישררה את דירוג אייס אוטו דיפו מקבוצת גאון, ברמה של BBB+ עם תחזית דירוג "שלילית". חברת הדירוג מציינת כי התחרות הגבוהה בענף "עשה זאת בעצמך" (DIY) יחד עם רמות מלאי גבהות וגידול לא פורפוציונאלי בהוצאות אייס הביאו לשחיקה ברווחיות ולאישרור הדירוג. תחזית הדירוג מלמדת כי קיים סיכוי לכך שדירוג החברה יירד שוב בקרוב.

אייס אוטו דיפו, רשת הקמעונות לבית ולרכב, הפסידה ברבעון השלישי של 2010 כ-14 מיליון שקל, לאחר שהפסידה 3.8 מיליון שקל ב-2009. נכון לחודש ספטמבר, בקופת החברה יתרה שלילית של כ-7.5 מיליון שקל, אך גם תיק ניירות ערך בהיקף של 80 מיליון שקל. החברה, המנוהלת בידי ליעד כהן, מושפעת מכניסתן של חברות מתחרות לתחום, ובעיקר פעילותה של רשת איקאה המתמקדת בתחום המוצרים לבית.

עם זאת, במעלות מציינים כי הנהלת החברה פועלת להובלת תוכנית אסטרטגית חדשה הכוללת, בין היתר, הגדלת מצבת החנויות במיקומים חדשים וסגירת סניפים המאופיינים ברווחיות נמוכה בניסיון להקטין עלויות. כמו כן מציניים בחברת דירוג האשראי כי הם צופים שבשנת 2011 החברה תשוב לרווחיות, אולם אין מדובר ברמות רווחיות שהוצגו בשנים עברו.

ההרעה בפעילות אייס אוטו דיפו, שבראשה עומד יובל גביש, משתקפת גם בביצועי המניה. בסוף 2007 הנפיק בעל השליטה החברה בני גאון את החברה בבורסה לפי שווי של כ-250 מיליון שקל, אחרי שהסכים לחתוך בעשרות מיליוני שקלים את השווי שלפיו תתבצע ההנפקה. כיום נסחרת אייס אוטו דיפו ברבע משווי זה - כ-74 מיליון שקל. במהלך שנת 2010 כולה איבדה המניה 12%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker