תעשיית הקרנות ממשיכה לשבור שיאים: היקף הנכסים המנוהל גדל לכ-162 מיליארד שקל

גיוסים של 700 מיליון שקל נרשמו בקרנות אג"ח חברות ו-120 מיליון שקל בקרנות המנייתיות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

תעשיית קרנות הנאמנות ממשיכה לשבור שיאים: בשבוע האחרון חל גיוס מרשים של כ-950 מיליון שקל, כאשר כ-700 מיליון שקל מתוכם גוייסו לקרנות המסורתיות, וכ-250 מיליון שקל לקרנות הכספיות. היקף הנכסים המנוהלים שבר שוב שיא, לאחר שקפץ לכ-161.6 מיליארד שקל.

רוני אפטר מבית ההשקעות מיטב אמר כי השבוע האחרון היה בסימן גיוסים גבוהים לקרנות בעלי מאפייני סיכון גבוהים יותר, ביניהן קרנות אג"ח חברות וכללי עם גיוסים של 700 מיליון שקל וקרנות מנייתיות עם היקף גיוס של 120 מיליון שקל.

כמו כו, אפטר מציין כי השבוע התנהל בסימן פרסום מדד המחירים לצרכן, שצינן את הגיוסים לקרנות השקליות לאחר שעלה ב-0.4%. כתוצאה מכך, הקרנות השקליות רשמו ירידה משמעותית בקצב הגיוסים שהסתכם השבוע בכ-20 מיליון שקל בלבד, הגיוס השבועי הנמוך ביותר בחודשיים האחרונים.

מנגד, קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד, רושמות שבוע נוסף של פדיונות, שהסתכם בכ-190 מיליון שקל, אך בהסתכלות חודשית (פדיון של 500 מיליון שקל) מדובר על ירידה משמעותית מקצב הפדיונות הגבוה של חודש דצמבר (1.6 מיליארד שקל).

הקרנות הכספיות נהנות מהמשך המומנטום החיובי, ומסכמות שבוע עם גיוס של כ-250 מיליון שקל. מתחילת החודש רשמו הקרנות הכספיות גיוס מרשים ביותר, של כ-1.3 מיליארד שקל.

קרנות ממונפות ואסטרטגיות סיימו את השבוע החולף עם גיוס של כ-40 מיליון שקל. מתחילת החודש והשנה גייסו הקרנות כ-100 מיליון שקל, במה שמסתמן כאחד החודשים החזקים ביותר עבורן בגיוסים בשנים האחרונות. אפטר הסביר כי חלק מהגיוס לקרנות אלו, נובע מהרצון לרכוש קרנות נאמנות שאינן תלויות באופן חזק במצה השווקים, ובכך לנטרל את הצורך להיות תלוי ומושפע מהתנהגות שוק האג"ח והמניות בהמשך השנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker