דירקטוריון דיסקונט אישר: אורית אלסטר תמונה לראש החטיבה העסקית בבנק

אלסטר מחליפה את אהוד ארנון שמונה לתפקיד מנכ"ל דיסקונט ניו יורק; המינוי כפוף לאישור המפקח על הבנקים

ערן אזרן

אורית אלסטר תמונה לראש החטיבה העסקית של דיסקונט, כך החליט היום (א') דירקטוריון הבנק בישיבה שערך. המינוי החדש כפוף לאישור המפקח על הבנקים בבנק ישראל. אלסטר מחליפה את אהוד ארנון שמונה באחרונה לתפקיד מנכ"ל בנק דיסקונט ניו יורק - השלוחה האמריקאית של דיסקונט.

אלסטר (45), עו"ד, בעלת תואר ראשון במשפטים ובכלכלה ותואר שני במינהל עסקים ומימון מאוניברסיטת תל אביב. אלסטר כיהנה בתפקידים שונים במערכת הבנקאית זה יותר מ-20 שנה. היא החלה את דרכה בבנק לאומי בתחום האשראי, ובשנת 2000 הצטרפה לדיסקונט כמנהלת היחידה לאשראים מיוחדים. בשנת 2007 מונתה למנהלת האגף לחברות גדולות, התפקיד בו כיהנה עד עתה.

בנוסף למינויים החדשים של אלסטר וארנון, קבוצת דיסקונט עברה באחרונה שינויים פרסונליים נרחבים: בתחילת החודש מונה מנכ"ל חדש לקבוצה - ראובן (אברהם) שפיגל. שפיגל, שכיהן עד אותה עת כמנכ"ל דיסקונט ניו יורק, החליף בתפקיד את גיורא עופר, המנכ"ל היוצא. שכר החודשי של שפיגל מגיע לכ-167 אלף שקל בתוספת תנאים נלווים נוספים.

בתחילת חודש ינואר החל גם לכהן ד"ר יוסי בכר כיו"ר בנק דיסקונט. בכר, שכיהן כמנכ"ל משרד האוצר בשנים 2007-2003, החליף בתפקיד את שלמה זהר שסיים את כהונתו בבנק לאחר 4 שנים. תנאי השכר של בכר מסתכמים ב-3.6 מיליון שקל, וכוללים שכר חודשי של 150 אלף שקל לחודש.

בחודש אוקטובר הודיע הבנק על מינויים של ארבעה דירקטורים חדשים: אילן כהן, סגן יו"ר בקרן הפרייוט אקוויטי של אדמונד דה רוטשילד ולשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה; יהלי שפי, לשעבר מנכ"ל הפניקס; ריצ'רד רוברטס, ממייסדי משרד עורכי הדין שיבולת; ואלי גונן, לשעבר מנכ"ל רשת שרתון מוריה ונשיא התאחדות המלונות, וכן דירקטור בחברות שונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker