לאחר אקזיט של 17 מיליון שקל בקבוצת ברונפמן - רון הדסי יורד לחצי משרה ועובר לפועלים אי.בי.אי

על אף תפקידו החדש, הדסי ימשיך לכהן כיו"ר איקאה, סגן יו"ר בשופרסל וכמנכ"ל הקבוצה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר כ-8 שנים בהן העניק מנכ"ל קבוצת ברונפמן-פישר, רון הדסי, את שירותיו לבעליה, ל-TheMarker נודע כי הוא צפוי כעת להקטין בצורה משמעותית את היקף פעילותו בחברה. במסגרת תפקידו החדש צפוי הדסי לעבור לחברת החיתום פועלים אי.בי.אי, וזאת במקביל להמשך כהונתו כמנכ"ל קבוצת ברונפמן וכיו"ר איקאה. הדסי, שיירד עכשיו לחצי משרה, מנהל את עסקיו של מת'יו ברונפמן בישראל ונחשב למקורב לו במיוחד, ועל כן המינוי הנוכחי התקבל בפליאה רבה בקרב אנשי שוק ההון.

העסקתו של הדסי על ידי קבוצת ברונפמן נשאה עבורו פירות רבים, וביניהם אקזיט של 16.5 מיליון שקל ב-2009, בנוסף לדיבידנדים ולמשכורות של מאות אלפי שקלים במשך השנים. לאחר שברונפמן רכש בשנת 2005 את הזיכיון לאיקאה לפי שווי של 50 מיליון שקל, העניק להדסי ולמספר מנהלים נוספים מניות בחלק של 2.5% (כל אחד) מהחברה הנרכשת. קצת לפני פתיחת המתחם בראשל"צ, רכש ברונפמן את מניותיו של הדסי בחזרה - אך הפעם לפי שווי שוק של כ-670 מיליון שקל, מה שיצר לו את האקזיט המכובד.

הדסי, עורך דין וכלכלן, משמש בין היתר סגן יו"ר דירקטוריון בשופרסל. בעבר הוא כיהן גם כסגן מנהל מחלקת העסקים בבנק לפיתוח התעשייה. פועלים אי.בי.אי, שנשלטת על ידי בנק הפועלים, קבוצת אי.בי.אי. ורונן צלניר, עוסקת בתחום החיתום, ניהול הנפקות ני"ע ובבנקאות להשקעות. החברה הרוויחה ב-2009 - שנה של התאוששות בשוק ההנפקות - 18.7 מיליון שקל.

דובר קבוצת ברונפמן פישר ביקש להבהיר כי רון הדסי בוחן מעת לעת הצעות לגבי תפקידים נוספים שברצונו לעשות בנוסף לכל תפקידיו בקבוצת ברונפמן פישר.

דובר פועלים אי.בי.אי מסר בתגובה כי רונן צלניר ממשיך בתפקידו כיו"ר פועלים אי.בי.אי ללא כל שינוי. רון הדסי נמצא במגעים עם קבוצת אי.בי.אי להצטרפות לקבוצה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker