פוצץ הסכם החסות של הפועל ת"א עם אקזיט גרופ - החברה ביטלה צ'ק של 200 אלף שקל

החוזה, שקבע מתן חסות בסך של 1.3 מיליון שקל לקבוצה, הסתיים כחצי שנה בלבד לאחר שנחתם

ערן אזרן

הפועל תל אביב הודיעה אמש כי היא מסיימת את חוזה החסות עם אקזיט גרופ, שבבעלות אייל אנקורי, בגין אי כיבוד צ'קים. החוזה, שקבע מתן חסות בסך של 1.3 מיליון שקל לקבוצה, הסתיים כחצי שנה בלבד לאחר שנחתם. ל-TheMarker נודע כי צ'ק על סך 200 אלף שקל, שאמור היה להיפדות בסוף חודש דצמבר, בוטל על ידי הנהלת אקזיט.

"אקזיט לא עמדו בחוזה ההתקשרות עם הפועל תל אביב, ולכן נאלצנו לבטל את ההסכמים עמם", הסביר היום יו"ר הפועל תל אביב, אמיר לובין. לדבריו, היה ניסיון של הפועל ת"א לנסות ו'ללכת לקראת החברה' ולפתור את הבעיות, אך הניסיון כשל. "לאחר שאקזיט לא עמדו בתנאים, החלטנו שאנו מורידים את סממני הפרסום של החברה. בכוונתנו אף לשקול להגיש תביעה נגד אקזיט", סיפר לובין. כמו כן ציין שראשי הקבוצה מחפשים כעת גוף מממן חדש.

אנקורי מסר בתגובה: "לאור הפרות חוזרות ונשנות של הפועל אשר לא תוקנו, אכן קיימות מחלוקות בין הצדדים. הצדדים מתדיינים בינהם ברוח טובה".

בחודש דצמבר כבר פורסמו ידיעות לפיהן צ'ק של אקזיט בית השקעות חזר או עוכב, דבר שהוכחש בזמנו על ידי אנקורי ועל ידי לובין. לפני כשלושה שבועות התקיימה פגישה בין ראשי הפועל תל אביב לבין הנהלת אקזיט, שבה הועלו מספר טענות מצד אקזיט לפיהם הפועל אינה עומדת בהסכם שנחתם (נטען, בין השאר, כי הכנת האוטובוס הקבוצתי לא בוצעה בזמן). לובין הסביר באותה העת שהצ'ק השני של אקזיט אמור להיפרע בסוף החודש, וכל עוד הצ'קים יכובדו ההתקשרות בן הצדדים תימשך. הצ'ק, כאמור, בוטל בסופו של דבר.

מי שחיבר בתחילת 2010 בין הפועל תל אביב לבין בעלי אקזיט היה גילי לנדאו, שהקים עמו חברה בת לאקזיט גרופ בשם אקזיט פיתוח ובינוי. החברה פועלת בתחום התמ"א 38 - השבחת מבנים מפני רעידות אדמה בתמורה לזכויות בנייה. לנדאו מסר כי הוא סיים בתחילת דצמבר את התקשרותו עם אנקורי וציין כי הוא מוכר בימים אלה את מניותיו באקזיט פיתוח ובינוי (20%).

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker