המו"מ הבשיל - האופציות נכנסו לכסף: מי הרוויח בעקבות עסקת מליסרון-בריטיש ישראל?

בחודש אוקטובר מחיר מניית מליסרון חצה את רף 12.3 שקל - והכניס אופציות של בכירים לתוך הכסף

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

בעלי קבוצת מליסרון ניהלו מו"מ לרכישת בריטיש ישראל בעוד מנכ"ל מליסרון, משה רוזנבלום, מחזיק ב-180 אלף אופציות בבריטיש. אמש הודיעה מליסרון כי רוזנבלום, שיכהן כמנהל חטיבת הקניונים של בריטיש ישראל עד ל-2009, מימש בחודש דצמבר אופציות בשווי כולל של 2.3 מיליון שקל בארבעה גלים ובמחיר שבין 12.78-12.9 שקל למניה. בגין מימוש האופציות, הרוויח רוזנבלום כ-100 אלף שקל.

האופציות שהיו בידי רוזנבלום היו "מחוץ לכסף" במשך כמה שנים מאז הנפקתן, והבשילו רק בתקופה שבה התקיים המו"מ בין מליסרון לבין בריטיש לרכישת החברה. מימוש האופציות על ידי רוזנבלום נעשה רק כחודשיים לאחר שהחל המו"מ, ולאחר שמניית בריטיש הוסיפה לערכה כ-5%.

הידיעות הראשונות על מגעים בין הצדדים פורסמו ב-TheMarker כבר ב-5 בספטמבר 2010, והודעה על מו"מ רשמי נמסרה לבורסה ב-14 באוקטובר 2010. מאז הפרסומים הראשונים עלתה המניה משער של 11.01 שקל (כאשר האופציה רחוקה ממחיר המימוש) עד לשער של 12.9 (כאשר האופציה בתוך הכסף) - עלייה של כ-17%.

רוזנבלום מסר בתגובה: אין כל ניגוד עניינים. המימוש הוא עניין טכני, משום שמועד פקיעת האופציות הולך וקרב. האופציות הוקצו בזמן היותי מנכ"ל חטיבת הקניונים של בריטיש, ומימשתי את זכותי על פי תוכנית שהיתה בבריטיש, כמו בכירים נוספים בחברה. אין כל קשר בין מימוש האופציות לבין התגבשות העיסקה לרכישת השליטה בבריטיש".

כהונתו של רוזנבלום בבריטיש הסתיימה באוגוסט 2009, אז עבר לכהן כמנכ"ל חברת מליסרון, שרכשה באותה העת את קניון רמת אביב וקניון סביונים מאפריקה ישראל. מליסרון יחד עם עופר השקעות החלו במשא ומתן לרכישת השליטה (70.6%) בבריטיש ישראל בחודש ספטמבר האחרון. המו"מ התקיים עם מחזיקי המניות בבריטיש, בהם בעל השליטה ליאו נואי (55.76%), פויו זבלדוביץ' (15.65%) וקרנות הפנסיה של מגדל (5%).

בריטיש ישראל, העוסקת בניהול והכשרת מרכזים מסחריים ומבני תעשייה, נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 2.235 מיליארד שקל. מליסרון, המחזיקה ומפעילה קניונים ושטחי משרד בישראל, ונשלטת על ידי יולי עופר, ליאורה עופר ודורון עופר, נסחרת לפי שווי שוק של 2.288 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker