מדנקנר ללבייב: הוד אורן עוזב את נכסים ובנין - מונה למנכ"ל אפריקה מגורים

עלות שכרו השנתי של אורן - של 800 אלף שקל; דניה סיבוס משתלטת על הדירקטוריון של אפריקה מגורים

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

שינויים בחברת אפריקה ישראל: מנכ"ל החברה הבת של דניה סיבוב (75%) מקבוצת אפריקה של לב לבייב, אפריקה מגורים, גיל דקל מסיים את תפקידו לטובת מחליפו החדש, הוד אורן. מהלך השינויים בהנהלת מתנהל לאחר גל העזיבות בחברה שלא פסח על דירקטוריון בראשותו של היו"ר איזי כהן.

רון פאינרו אשר כיהן כדירקטור במשך 3.5 שנים אחרונות וכסמנכ"ל כספים במשך 3 שנים, הוחלף בידי גיא אלדר המשמש כסמנכ"ל כספים בחברת האם, דניה סיבוס. בשבוע שעבר נודע כי מנשה שגיב ימונה כסמנכ"ל כספים באפריקה ישראל במקומו של רון פאינרו שפרש מתפקידו. בנוסף, מונה כדירקטור, רונן גינזבורג, מנכ"ל החברה האם.

שגיב מגיע לאפריקה, כשהיא במצב פחות בעייתי מזה שבו היתה שרויה לפני שנה ערב ההגעה להסדר החוב הענק לפריסת חובות בסך 8 מיליארד שקל לבנקים ולבעלי האג"ח. מאז, בעזרת סדרה של מימושים שהובילו כהן וסגן היו"ר נדב גרינשפון, קופתה התמלאה במזומנים, היא מקדימה את פירעון האג"ח סדרה כ"ה והאג"ח הארוכות כ"ו נסחרות בתשואה יציבה של 8.8%.

המנכ"ל הנכנס, הוד אורן (42), מגיע מהמתחרה של אפריקה, חברת הנדל"ן נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, בה הוא מילא תפקיד של סמנכ"ל הנדסה. אורן הוא בוגר טכניון בהנדסה אזרחית ומתגורר בישוב נופית. דירקטוריון החברה אישר לאורן תשלום חודשי של 68 אלף שקל בגין שכר (816 אלף שקל בחישוב שנתי) צמוד למדד המחירים לצרכן ויעמיד לרשותו רכב מנהלים מדרגה 6. כמו כן, זכאי אורן ליהנות מחופשה שנתית בת 23 ימים בנוסף לתשלום עבור 14 ימי הבראה. בהתאם ליעדים השנתיים בפעילות החברה, יוכל אורן ליהנות ממענקים שנתיים, אם בכלל, המוגבלים עד ל-400 אלף שקל לשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker