ארבעה מיתוסים על קורות חיים

קורות חיים

דפנה פאר

>> כמה כתבות ומאמרים קראתם בתחום קורות החיים? מה לכתוב, איך לכתוב ובעיקר מה לא לכתוב. בכל מדור קריירה תוכלו למצוא "מתכון" שכולל כללים, נהלים ותפריט מדויק למסמך האולטימטיבי שיביא אתכם אל התפקיד הנכסף. זכרו, מול קורות החיים ששלחתם, עומדים מאות קורות חיים של מועמדים מתחרים, לכן חשוב להיות אטרקטיביים ומעניינים כדי שמי שקורא את קורות החיים שלכם יתקשר ויזמין אתכם לראיון. זה הזמן לשבור מיתוסים בתחום ולעשות את זה קצת אחרת.

לכן, אם לא ניתן לפרוש את קורות החיים על עמוד אחד אפשר גם על שניים, אבל לא יותר. חשוב לא לעבור לשלושה עמודים. המעסיק שקורא עשרות קורות חיים מדי יום יעדיף תמיד קורות חיים מתומצתים על פני קורות חיים ארוכים ומפורטים. זכרו, כותבים קורות חיים ולא סיפור חיים.

מיתוס שני: חייבים לכתוב את כל האמת בקורות החיים. גם המיתוס הזה שגוי. יכול להיות שזה לא נשמע טוב, אבל חייבים לכתוב את כל מה שרלוונטי, ושכל מה שכתוב יהיה אמת לאמיתה. גם אם עבדתם תקופה קצרה של כמה חודשים ועזבתם, או שלמדתם מקרמה סיני, ואם בצעירותכם הייתם מתדלק לתקופת עבודה מועדפת - לא חובה לציין זאת בקורות החיים. קורות חיים עמוסים מדי בפרטים עם "קפיצות" בקריירה, לא נראים טוב ויגרמו למעסיק לעבור למועמד הבא.

מיתוס שלישי: ככל שהדף יהיה צבעוני ויצירתי הוא יהיה אטרקטיבי יותר. לא נכון. בפועל, המעסיק או חברת ההשמה שרואים מאות קורות חיים ביום רוצים לראות במבט מהיר את נקודות הקריירה הרלוונטיות. צבעים, כדורים ועיצוב אוונגרדי לא יועילו כאן. גם לא ציטוטים בומבסטיים של הוגה דעות מהמאה ה-17, שאולי מצביע על העובדה שאתם אינטליגנטים ואנשי ספר, אבל לא בהכרח מתאימים לתפקיד. שם המשחק הוא תמצות והתמקדות בשיאים בקריירה.

מיתוס רביעי: לשלוח קורות חיים לכל משרה אפילו אם אינה מתאימה לפרופיל הנדרש בבחינת "שלח לחמך". למעשה, בעולם כל כך דינמי, המעסיק מתייחס רק לפרמטרים הנדרשים ומי שיציף את המעסיק בקורות חיים "ישרוף" את עצמו גם לתפקידים מתאימים. אם ראו את קורות החיים שלכן פעם-פעמיים והם לא עומדים בקריטריונים, בפעם הבאה שתשלחו לא יתייחסו אליכם.

זכרו שישראל היא ארץ קטנה וכולם מכירים את כולם, לכן חשוב שתהיו מקצועיים וממוקדים - ורק כך תתקדמו בתהליך חיפשו העבודה.

-

דפנה פאר היא מנהלת חברת הבכירים My Way מקבוצת ל.מ עולם של כוח אדם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker