ההסתדרות תכריז השבוע על סכסוך עבודה במשק

חיים ביאור

>> ההסתדרות תכריז השבוע על סכסוך עבודה במשק בדרישה להעלאת שכר המינימום לעובדים ובשל ההתייקרויות במשק. משמעות ההכרזה היא ששבועיים לאחר ההכרזה תוכל ההסתדרות לקיים שביתה במגזר הציבורי וחלק מהמגזר הפרטי.

בהסתדרות אומרים כי החלטת עיני להרחיב את תחום עיסוקה של ההסתדרות לנושאים חברתיים החורגים מענייני העובדים, מעידה על כך שהוא אינו מתכוון לפרוש בקרוב מההסתדרות ולעבור למגזר העסקי, וזאת בניגוד להערכות שרווחו עד לאחרונה.

לפי מקורות בהסתדרות יוזמתו של עיני פותחת חזית חדשה למאבק נגד האוצר בנוגע להתייקרות מוצרים במשק, יחד עם בן בריתו ברוש, מתרחשת אחרי שמפלגת העבודה, שבה הוא חבר, עזבה את הקואליציה ועברה לאופוזיציה. עם זאת, סיבה נוספת למהלך הוא, לפי הערכות בהסתדרות, רצונו של עיני להחריף את היחסים עם שר האוצר יובל שטייניץ, המגלה חוסר החלטיות בנוגע להסכם להעלאת שכר המינימום עליו חתמו ההסתדרות ולשכת התיאום של הארגונים הכלכליים לפני יותר מחודש. בפגישה אתמול השלושה דנו גם המהלכים ש"ישכנעו את שר האוצר" לתמוך בהעלאת שכר המינימום בשתי פעימות, ל-4,300 שקל, לעומת 3,850 שקל כיום.

בכירים במרכז השלטון המקומי אמרו אתמול כי עיני תומך בדרישת יו"ר המרכז בוחבוט לבטל את מעמדם העצמאי של תאגידי המים ולהחזיר לידי הרשויות המקומיות את הטיפול בענייני המים, לרבות התעריפים. עם זאת תמיכת ההסתדרות בעמדה זו מנוגדת למהלך שהיא ביצעה בעבר, כאשר חתמה על הסכמים קיבוציים המאפשרים העברת כ-1,000 עובדים מהרשויות לתאגידי המים. ברוש אמר אתמול: "עיני ואני שותפים לדרך ולדאגה למצב המשק כבר זמן רב. החלטנו לחבור למאבק של מרכז השלטון המקומי כי אנו רואים בכך אינטרס משותף לשלושתנו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker