"פייסבוק משנה את מערכות היחסים עם המטופלים"

הכירורג

רוני לינדר
שתפו בפייסבוק

>> ד"ר רענן טל, מומחה בכירורגיה אורולוגית. עוסק בתפקוד מיני ופוריות הגבר באסותא.

"לפני כחודשיים וחצי, לאחר שהגעתי להכרה שאי אפשר להתעלם מהמדיום הזה: אנשים נמצאים שם, מחפשים מידע ויש שם הזדמנות לתקשורת דו-סטרית - יותר אישית ופחות קרה - עם מטופלים. יש לי מטופלים בכל הגילאים - מ-13 ועד 86. גיליתי שזה אמצעי נוח ויעיל לחוות את דעתך המקצועית בסוגיות רפואיות. אני מדווח על פעילויות שאנחנו עושים באסותא, מה קורה במרפאה שלנו ומידע על מחקרים חדשים.

"ברור שהפעילות הזו לא מחליפה טיפול, אבל היא נותנת למטופל עוד כלי לדעת איפה הוא עומד ביחס לנורמה - ולקבל החלטה לגבי הצעד הבא. פייסבוק משנה את מערכת היחסים עם המטופלים: פעם הרופא היה הפטרון, וכיום התפקיד שלנו הוא ללוות ולהציע פתרונות".

מה עמדתך אודות גבולות אישיים ויחסי רופא-חולה?

"החשבון שלי הוא רק מקצועי. החלטתי לשתף רק בדברים רלוונטיים לעיסוק כמו הרקע שלי, ההתמחות, הגישה הטיפולית שלי. לא אכניס לשם תמונות של הילדים, ומידע אישי כמו תאריך לידה".

האם זה תורם לך שיווקית?

"אני לא חושב שאדם בוחר מנתח על סמך העמוד שלו בפייסבוק, אבל לדעתי על סמך העמוד הוא כן יחליט אם לבוא לפגישה".

תמליץ לרופאים אחרים להצטרף?

"בהחלט. זה כלי שזמין לכולם ולדעתי כל רופא צריך לחשוב אם זה מתאים לו, לנסות ולא לפחד - כי תמיד אפשר לסגת, זה לא משהו בלתי הפיך. אתה יכול לקבוע לעצמך איך דף הפייסבוק שלך ייראה באופן שיתאים לך - גם מקצועית וגם אישית. ניתן לשמור על גבולות. להערכתי, המגמות החברתיות חזקות יותר מהכל - זה רק עניין של זמן עד שהרבה רופאים יהיו שם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker