"כשתהיה לי קליניקה, אשתמש בפייסבוק כדי לקדם את עצמי"

רופא הילדים

איילה צורף
איילה צורף

>> ד"ר בן פלד (34) רופא ילדים בתקופת התמתחות, איכילוב.

"אני ותיק שם מאוד. פתחתי חשבון לפני כמה שנים, כשעוד קראו לה TheFaceBook. זה היה בתקופת הלימודים, ונכנסנו כמה חברים, כולנו מאמצי טכנולוגיה שמקדימים לנסות שירותים חדשים. באותם ימים מייספייס היתה הרשת החברתית הכי גדולה, אבל למרבה האירוניה, העדפנו ללכת לפייסבוק כי שם זה היה פחות המוני ויותר אישי", הוא אומר וצוחק.

מהי עמדתך בנושא גבולות אישיים ויחסי רופא-חולה?

"זה כרטיס שמיועד לחברים. אין לי עדיין קליניקה, כך שהפציינטים כולם מבית החולים. אבל יש הרבה מאוד סיטואציות שבהם חברים של חברים שיודעים שאני רופא ילדים מפנים אלי שאלות מקצועיות בפייסבוק, על הילדים שלהם. לעתים אני עונה, בגדר רפואת מסדרון. אבל אני לא נכנס לתשובות עמוקות. אני עונה על שאלות כלליות, בדומה לשאלות ותשובות שניתנות בפורומים".

האם זה תורם לך שיווקית?

"כיום הפעילות שלי בפייסבוק היא אישית-חברתית. למרות שיש שם מידע על היותי רופא ילדים ומקום העבודה שלי, אני שם גבול מבחינה מקצועית. אבל כשאתחיל לעבוד באופן פרטי אני מעריך שכן אשתמש בפייסבוק גם כדי לקדם את עצמי כרופא".

ממליץ לרופאים אחרים להצטרף?

"אני בעד. בעיני זה פוטנציאל לכלי שיווקי. בעתיד הלא רחוק, פייסבוק יהפוך למקום שחייבים להיות בו - גם עבור רופאים". פלד מעריך שכפי שכיום אנשים מחפשים מידע על רופאים בגוגל, בעתיד הלא רחוק, המקום המרכזי שאליו יפנו כדי לקבל מידע על הרופא הוא זירת המדיה החברתית. "זה הגיוני מאוד: זה כלי זול, פשוט ונגיש, וצריך רק לדעת לעבוד בו כמו שצריך מבחינה מקצועית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker