הממשלה אישרה את הרחבת ה-DTT: יכלול עד 18 ערוצים

בחבילה ייכללו ערוץ 9 וערוץ ייעודי בערבית. ראש הממשלה בדיון: "אין סיבה שהאזרח ישלם מכיסו למימון דואופולים ומונופולים"

אופיר בר-זהר
שתפו בפייסבוק

>> הממשלה הצביעה אתמול פה אחד בעד הרחבת מערכת ה-DTT - שידורי החינם שניתנים לקליטה ללא ממיר כבלים או לוויין. בעקבות ההחלטה יורחב המערך כך שיוכל לשדר עד כ-18 ערוצים, מהם כ-12-13 ערוצים רגילים ועוד כמה ערוצי HD.

בדיון הוצגו בפני השרים נתונים על ההוצאה הממוצעת של משק בית על טלוויזיה, המסתכמת בכ-2,400 שקל בשנה. כמו כן הוצגו מדינות שבהן מערך ה-DTT נושא ערוצים רבים, בהן גרמניה (34 ערוצים), הולנד (26 ערוצים), ספרד (33 ערוצים) וצרפת (33 ערוצים).

ממשרד התקשורת נמסר כי "לפי החלטת הממשלה, בשלב הראשון יתווספו לחמשת הערוצים המשדרים - 10, 2, 1, ערוץ הכנסת 99 וערוץ 33 - הערוצים הבאים: ערוץ רדיו שיכלול את כל ערוצי הרדיו האזורי והארצי, חינוכית 23, הערוץ בשפה הרוסית 9, ערוץ המוסיקה 24 וערוץ HD של הערוץ הראשון. בשלב השני מוצע לצרף ערוצים ייעודיים נוספים ובהם ערוץ בשפה ערבית, ערוץ חדשות, ערוץ מורשת וערוצי HD נוספים".

התקלה הסתיימה

בתוך כך, הרשות השנייה הודיעה אתמול כי השיבושים במערך ה-DTT הסתיימו. לטענת הרשות, התקלה, שנמשכה כארבעה ימים, פגעה רק בכמה מאות מתוך כ-160 אלף ממירי ה-DTT הפועלים כיום בישראל.

לפי הרשות, "הצוותים ההנדסיים המשותפים של משרד התקשורת והרשות השנייה מדווחים כי שידורי ?עידן פלוס' חזרו לסדרם. ככל הנראה, מקור התקלה נבע מהפרעות ממקורות חיצוניים או אף כתוצאה מעבודות להרחבת התשתיות של המערך".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker