"אנשים מגיעים אלי לאחר שראו מה כתבתי בפייסבוק ובטוויטר"

הפסיכיאטר

רוני לינדר
שתפו בפייסבוק

>> ד"ר ירדן לוינסקי, פסיכיאטר בכיר מהחטיבה הפסיכיאטרית בבית החולים תל השומר. מתמחה באינטראקציה שבין פסיכיאטריה, פסיכולוגיה וטכנולוגיה.

"לפני כשנתיים. אני מודע לסכנות ולמגבלות של המדיום, אך גברה אצלי ההכרה שאנחנו חיים בעידן הבנוי על מערכות של קידום עצמי, והאינטרנט הוא אחת מהגדולות והמפותחות שיש. אם אתה לא שם אתה לא קיים".

מהי עמדתך אודות גבולות אישיים ויחסי רופא-חולה?

"בפייסבוק ובבלוג שלי לא ניתן למצוא דברים כמו תמונות של ילדי או סיפורים אישיים, בגלל שאני יודע עד כמה המערכות האלו בנויות כדי להפוך אותנו לאנשים יותר שקופים. אני כותב סטטוסים ומצרף לינקים וטקסטים מתחומי העיסוק שלי, מתייחס לדברים שקשורים לתחום שלי ולקולגות".

האם זה תורם לך שיווקית?

"בהחלט. הרבה אנשים מגיעים אלי לאחר שקראו דברים שכתבתי בפייסבוק ובטוויטר, כי למרות שאני לא מאשר חברות לכל אחד, ברגע שאתה כותב משהו בפייסבוק - מספיק שאחד החברים עושה לייק, זה מופיע אצלו בפיד ומגיע להרבה אנשים".

ממליץ לרופאים אחרים להצטרף?

"כן, אבל מכיוון שרוב האנשים לא מודעים למשמעויות של המעשים שלהם באינטרנט, קודם יש ללמוד את המדיום והמגבלות שלו, ורק אז לפרסם דברים. זה מאוד מסוכן: אתה יכול לכתוב דברים על מטופלים או דברים פרטיים ואחר כך יהיו לכך השלכות על הקשר הטיפולי. למשל גינקולוג שמפרסם סטטוסים ותמונות כשהוא רוקד שיכור במסיבה בתאילנד - האם עדיין תרצי ללכת אליו? אי אפשר להתעלם מהעולם הזה, אך צריך להיות שם בצורה אינטליגנטית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker