אקסלנס ברוקראז' ממליץ על שיכון ובינוי בפרמיה של 30% על מחיר השוק

דוד גבאי, אנליסט בבית ההשקעות, הוריד את מחיר היעד של המניה ל-7.7 שקלים בשל העלייה ברמת הסיכון של החברה הנכדה SBI, שפעילה בשוק התשתיות באפריקה ובאמריקה ■ גבאי הורידה את שוויה של SBI ב-160 מיליון שקל ל-873 מיליון שקל

יורם גביזון
פרויקט של חברת SBI בניגריה
פרויקט של חברת SBI בניגריהצילום: George Osodi / Bloomberg

מניית שיכון ובינוי עלתה היום (ב') ב-3% והשלימה עלייה של 15% מאז השפל של לפני שבוע, שנגרם בעקבות הידיעה על חקירת משטרה בחשד שבכירים בחברה הנכדה SBI היו מעורבים במעשי שחיתות באפריקה כדי לזכות בפרויקטי תשתית.

בתוך כך, הורידה מחלקת המחקר Sell Side של אקסלנס ברוקראז' את מחיר היעד למניית שיכון ובינוי מ-8.1 ל-7.7 שקלים. מחיר זה גבוה ב-30% ממחיר מנייתה של שיכון ובינוי בתום המסחר היום. הורדת מחיר היעד נועדה לשקף את הסיכון המוגבר לפעילותה של החברה הנכדה SBI (סולל בונה ארצות חוץ) ורווחיות נמוכה יותר שלה.

דוד גבאי, אנליסט באקסלנס ברוקראז', מציין שפעילות קבלנות התשתיות של SBI רשמה הכנסות של 470 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2017, מעבר לצפוי, כתוצאה מביצוע טוב יותר באפריקה במיוחד באוגנדה ובאתיופיה.

גבאי מעריך שהתקלות והמורכבות בפרויקט כביש האגרה Cundinamarca עלולים לגרום להפרשות נוספות מעבר להפרשה של 5 מיליון דולר שבוצעה ברבעון הרביעי של 2017. גבאי מפחית את שוויה של SBI ב-160 מיליון שקל ל-873 מיליון שקל. להערכתו, חילוט 250 מיליון שקל מכספיה של SBI עלול להשפיע לרעה על יכולתה לממן ולפתח פרויקטים קיימים וחדשים ברחבי העולם ומחליש את יכולתה של שיכון ובינוי לזכות בפרויקטים משמעותיים בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker