המנהלים בפנים, העובדים ליד החלונות

עובדים ומנהלים >

יהודה פורת
שתפו בפייסבוק

>> לאחר קרוב ל-50 שנות פעילות בתל אביב עוברת בימים אלה חברת מוטורולה לבניין חדיש באיירפורט סיטי. בבניין יעבדו 1,200 איש מתוך 1,500 עובדי החברה בישראל.

דוגמה מעניינת היא תכנון סביבת העבודה בבניין החדש. בניגוד למקובל עד היום, הסביבה הפתוחה (Open Space) נבנתה בסמוך לחלונות ואילו חדרי המנהלים מוקמו בחלק הפנימי. הרוב המכריע של העובדים נהנה מאור טבעי שהוא נוח ונעים יותר וכן מאוויר צח באמצעות תעלות עיליות מעליהם. המנהלים אמנם התרחקו מהחלונות, אך התכנון הפנימי נותן גם להם אור טבעי - גם אם ממרחק גדול יותר. בנוסף, צומצם מספר המחיצות בשטח הפתוח והן אף הונמכו. תכנון פנימי זה מגדיל את האינטראקציה בין העובדים שהיא חיונית ליצירתיות ולהפריה ההדדית ביניהם.

עובדי החברה נטלו חלק בתכנון הריהוט שישמש אותם. בסיועה של יועצת ארגונומית הם הגדירו את ההעדפות והפרמטרים שלהם בבחירת הריהוט ובמיוחד הכיסאות. כ-15 מעובדי החברה בדקו את הכיסאות והגישו בקשות שונות לשיפורים (שינויים בתמיכה בגב, שינויים בעומק המושב, גובה הידיות ועוד). היצרן שזכה, בנה דגם חדש של כיסא, שמבוסס על משוב העובדים. בנוסף, התקבלה החלטה כי הכיסא שנבחר ישמש לא רק את העובדים, אלא גם את המנהלים, תופעה ייחודית במגזר העסקי. העושר הפונקציונלי של הכיסא החדש ייתן למנהלים חוויה דומה לזו שהם רגילים אליה, גם אם היא לא תהיה בלעדית להם.

לעובדים ניתנה גם הזכות להחליט מה יהיו שמותיהם של 60 חדרי הישיבות הפרושים ברחבי הבניין החדש. העובדים הרכיבו רשימה שהוצגה באתר האינטרנט הפנימי והשמות הסופיים נבחרו בהצבעה.

אנו מאמינים שתהליכי דמוקרטיזציה מסוג זה חיוניים וחשובים לעובדים כמו לארגון. שילוב העובדים בתכנון יוצר הזדהות עם סביבת העבודה, השוואת התנאים יוצרת נינוחות והאינטראקציה המשופרת היא מרכיב חיוני ביצירתיות ובחדשנות של הצוותים שהם מפתח להצלחת כל חברה וחברה טכנולוגית בפרט.

-

הכותב הוא סגן נשיא למשאבי אנוש במוטורולה סולושנס ישראל

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker