מריל לינץ' מעלה מחיר היעד לפריגו עקב רכישת חברת תרופות אמריקאית

מחיר היעד גבוה ב-5.4% ממחיר השוק של פריגו. עם זאת, האנליסט גרג גילברט הפחית המלצתו ל"תשואת חסר" מכיוון שלדעתו העסקה כבר מתומחרת במניה. באי.בי.אי העלו מחיר היעד ל-63 דולר - 10% מתחת למחיר השוק

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> ההתאמה האסטרטגית והפיננסית בין פריגו לפדוק לבס (Paddock Labs) טובה, אבל העסקה כבר מתומחרת במנייתה של פריגו - כך מעריך גרג גילברט ממריל לינץ' בנק אוף אמריקה. גילברט העלה את מחיר היעד של פריגו מ-69 ל-74 דולר - שגבוה ב-5.4% ממחיר השוק, אבל הפחית את המלצתו מ"ניטרלי" ל,תשואת חסר, בעקבות העסקה שבה רכשה פריגו את החברה הגנרית פדוק לבס תמורת 540 מיליון דולר.

גילברט הגדיל את תחזית המכירות של פריגו ב-200 מיליון דולר בשנת הכספים 2012, והניח שההכנסות יצמחו בקצב שנתי של 3% בשנים הבאות.

גילברט מניח שרכישת פדוק תגדיל את הוצאות המכירה ההנהלה והכלליות של פריגו ב-40 מיליון דולר ב-2011, וכי שיעור המס על רווחיה יהיה בין 31% ב-2012 ל-30% ב-2013 - לעומת שיעור מס של 28% לפריגו - שכן מרכז פעילותה של פדוק הוא בארה"ב.

עוד מעריך גילברט כי הרכישה תגדיל את חובה הפיננסי של פריגו ב-460 מיליון דולר ותסב לה הוצאות עסקה של 27 מיליון דולר לשנה.

גם נתלי גוטליב מאי.בי.אי, מעלה את מחיר היעד בעקבות הניתור במניית פריגו, אבל שומרת על המלצת הפחת. גוטליב העלתה את מחיר היעד מ-58 ל-63 דולר - שנמוך ב-10.3% ממחירה השוק של המניה, מכיוון שלהערכתה מניית החברה מתומחרת בפרמיה על שוויה הכלכלי. היא מציינת כי רכישת נכסיה של פדוק לבס מרחיבה את יכולותיה של פריגו בתחום הגנרי, בעיקר בתחומי נישה מסוימים.

תועלת נוספת מהעסקה, לדברי גוטליב, תנבע מעיבוי בסיס הלקוחות בשל נוכחותה של פדוק לבס בבתי חולים ובבתי מרקחת. להערכתה, מדובר בעסקה מצוינת שמתאימה לאסטרטגיית הרכישות של פריגו ותתרום לה באופן מיידי.

עם זאת, גוטליב מסתייגת מהאמון המוגזם שמעניק שוק ההון ליכולתה של הנהלת פריגו לבצע רכישות מוצלחות ולהטמיע אותן. להערכתה, כאמור, מניית החברה מתומחרת בפרמיה על שוויה הכלכלי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker