עשות חתמה על מכתב כוונות לרכישת חברה אמריקאית ב-4 מיליון דולר

רכישת החברה, המייצרת גלגלי שיניים, תאפשר לחברה הביטחונית הישראלית להרחיב את פעילותה בארה"ב

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

>> חברת עשות אשקלון שבשליטת התעשייה הצבאית חתמה על מכתב כוונות לרכישת הבעלות המלאה בחברה אמריקאית תמורת עד 3.5 מיליון דולר. החברה האמריקאית עוסקת בייצור גלגלי שיניים ותשמש כבסיס לפיתוח השוק בתחום הממסרות וההנעה לשוק האזרחי והצבאי. החברה האמריקאית תאפשר לעשות לבסס ולהרחיב את יכולות השיווק והביצוע שלה.

כץ הזכיר שהחברה מחויבת לרכוש מוצרים ושירותים בארה"ב בשיעור משתנה של 15% עד 66% מהיקפם של פרויקטים שמממומנים מכספי הסיוע הביטחוני האמריקאי. לדבריו, התחייבות זו רלוונטית במיוחד בפרויקט הנמר, הנגמ"ש העתידי של צה"ל, שמבוסס על טנק המרכבה. זאת כחלק מהפקת לקחי מלחמת לבנון השנייה. כץ אמר שהיקף הפעילות של החברה הנרכשת הוא כשל מחלקה בעשות וציין כי מדובר בחברה רווחית.

עשות כחברה בבעלות ממשלתית נדרשת לקבל את אישור משרד הביטחון, רשות החברות הממשלתיות והממשלה לביצוע העסקה, וכיום היא נמצאת בעיצומו של תהליך אישור העסקה.

עשות אשקלון עוסקת בייצור מערכות הנעה ומתלים לטנקים לשוק הצבאי, וכן בייצור של ממסרות ומערכות הינע למטוסי סילון, משקולות איזטון למסוקים ולמטוסים בשוק האזרחי.

החברה הרוויחה 14 מיליון שקל במחזור של 161 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2010, בהשוואה לרווח של 7.5 מיליון שקל במחזור של 164 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2009. ההון העצמי של החברה הוא 119 מיליון שקל, שמממן 29% מנכסיה. שווי השוק שלה הוא 86 מיליון שקל, לאחר עלייה של 5% אתמול ועלייה של 36% ב-12 החודשים האחרונים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker