"עורכי דין רבים מתחרים על כל תיק"

עידו באום
שתפו בפייסבוק

>> מספרם הרב של עורכי הדין בישראל הפך את האגף לסיוע משפטי לספק עבודה מבוקש. ראש האגף, עו"ד איל גלובוס, מסביר כי עורכי הדין החיצוניים עמם עובד האגף מתקבלים על ידי מכרז.

איך מחליטים להוציא תיק לעורך דין זה ולא לאחר?

"יש לנו רשימה בכל לשכה והמאגר מחולק לתחומים, אזורים ושפות. בתיקים מסוימים מחלקים את הנטל בין עורכי הדין. אנחנו משתדלים שלא יהיו עורכי דין שמקבלים רק תיק אחד בשנה. כעיקרון לא נותנים יותר משבעה תיקים בחודש לעורך דין מסוים, אלא אם יש נסיבות מיוחדות".

כמה מרוויח עו"ד חיצוני שעובד אתכם?

"הסכומים שאנחנו משלמים הם כמה אלפי שקלים לתיק, פחות מהמחיר בשוק. יש לי כיום פונים רבים מאוד על כל תיק. יש מריבות של ממש. מגיעות אלי תלונות הן של עורכי הדין שעובדים אתנו על תיקים והן של אלה שלא עובדים אתנו שרוצים להיכנס לרשימה. הרמה של עורכי הדין הפנימיים שלנו עלתה בשנים האחרונות. אנחנו מנסים לחזק כעת את המיקוד בפן החיצוני - לשפר את איכות עורכי הדין החיצוניים שלנו. מצב השוק מאפשר לנו להיות בררניים ולהגיע לעורכי דין טובים יותר. אנחנו דורשים מעורך הדין החיצוני שלא יהיה חותמת גומי".

משרדים גדולים לא מציעים לכם עזרה פרו בונו?

"אנחנו מנסים לפתוח פתח למשרדי עורכי דין גדולים. כרגע עוד לא מצאנו תיקים שמתאימים להם. במקרה אחד פניתי למשרד מפורסם הם אמרו שהם מוכנים לעזור פרו בונו. אני אמרתי שאני חייב לשלם להם. מבחינתם זה פרו בונו (ללא תמורה). אנחנו כן מנסים לעלות ברמה של הייצוג".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker