קבוצת דלק דוחה את הנפקתה בלונדון

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה החליטה באחרונה לדחות בלפחות כמה חודשים את התוכניות לרשום את הקבוצה למסחר בבורסה הראשית בלונדון ולהנפיק כ-10% ממניותיה.

בדלק קיימו באוקטובר 2010 סדרת מפגשים עם משקיעים בלונדון שאירגנו חתמי ההנפקה - סיטי, UBS ודויטשה בנק - ותיכננו במקור לבצע את ההנפקה בתקופה הזו, על סמך הדו"חות לרבעון השלישי של 2010 ולפי השוויים שבהן דלק נסחרה. זאת כדי לנסות ולגייס 250-300 מיליון דולר.

ואולם כעת ההנפקה נדחתה. אם ההנפקה תצא לפועל היא תתבצע על סמך דו"חותיה השנתיים של דלק, שיתפרסמו בסוף מארס, ולפיכך תצטרך הקבוצה לעדכן את התשקיף לצורך ההנפקה בניסיון להשלימה באפריל-מאי.

ככל הידוע ההנפקה נועדה להגדיל החשיפה של דלק למשקיעים בינלאומיים, וכן את נזילותה. עם זאת, חלק מהפעילים בשוק ההון לא הבינו את הרציונל להנפיק את הקבוצה כולה, שהיא חברת אחזקות שלרוב מקבלת דיסקאונט גבוה יותר בהנפקות, לעומת האפשרות להנפיק את דלק אנרגיה, למשל בחו"ל - ובכך לאפשר משקיעים בינלאומיים חשיפה קרובה יותר לרווחים עתידיים בגין תגליות הגז.

בורסות לונדון עד כה לא האירו פנים לקבוצת תשובה. בעבר היא דחתה את הנפקתה של הנדסת התפלה (50%) ומחקה לפני פחות משנתיים מהמסחר את חברת DGRE, לאחר שהסבה למשקיעיה הפסדים של כ-80%.

דלק, המנוהלת על ידי אסי ברטפלד, היא חברת אחזקות הנסחרת לפי שווי שוק של 9.7 מיליארד שקל, ופועלת בעיקר בתחומי האנרגיה, התשתיות, הפיננסים והרכב.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker