20 שנות מאבק

סיפור מהחיים

מוטי פירר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> כשותף בחברת ניהול נכסים, עבר תחת ידי בניין לשימור ברחוב יהודה הלוי 8 בתל אביב. הבניין הוא אחד מתוך שני בתים תאומים, ברחוב יהודה הלוי 6 ו-8, שנבנו ב-1920 בצורת האות ח', וכוללים 3.5 קומות.

אחד הדיירים המוגנים החזיק 160 מ"ר בבניין ועל פי החוזה המקורי, מטרת השכירות היתה מתפרה. דמי השכירות המוגנים היו זעומים - מאות שקלים בודדים לחודש. הדייר סירב להתפנות ולשמוע הצעות שונות שהוגשו לו. ואולם אז בדיקה שלנו העלתה שלפני כמה שנים הדייר הפסיק להפעיל את המתפרה ושינה את הייעוד ללא רשות למגורים - לעצמו ולעוד כמה קרובי משפחה. הדבר נוגד מן הסתם את ההיתר שניתן לו על פי חוק הגנת הדייר. הגשנו תביעת פינוי בגין שינוי מטרת השכירות, ולבסוף הגענו להסכם פשרה לפינוי תמורת כ-80 אלף דולר.

במקרה אחר דייר בודד החזיק בדירת ענק של 150 מ"ר. הדייר חי בפועל בחדר וחצי ויתרת הדירה לא היתה בשימוש. לאחר שנים שבהן סירב לנהל כל משא ומתן לפינוי, על אף שהוצעו לו הצעות נדיבות, יום אחד התברר שבתו של הדייר, סטודנטית תל אביבית חביבה, שוכרת מאתנו כבר כמה שנים דירה בדמי שכירות חופשיים במרכז העיר. הבת שינתה את שם המשפחה שלה ולכן לא קישרנו ביניהם מיד. הבחורה הנבונה הבינה מיד שבנסיבות המקרה זכות הדיירות המוגנת לא תעבור לה בירושה לאחר אריכות שנות אביה. היא שיכנעה את אביה לפנות את הדירה תמורת סכום כסף מכובד שבעזרתו רכש דירת 2 חדרים נאה במרכז תל אביב.

ב-2010 מחירי הנדל"ן הגיעו לשיאם. במקביל, עד אז פונו רוב מוחלט של הדיירים המוגנים, ולכן הבעלים הגיעו לכלל החלטה כי הגיעה השעה לממש את הנכס. בשלב זה מנתה המשפחה כבר יותר מ-15 יורשים, שרובם מתגוררים בחו"ל. הם הבינו מהר מאוד כי נדרש לבצע עבודות שימור יסודיות ומורכבות, וההיגיון הורה על מכירת הבניין ליזם שייקח על עצמו את הפרויקט המורכב.

ניהלנו משא ומתן עם כמה מועמדים ולבסוף הבית נמכר לקבוצת רן בלינקיס וגיא אדרי ב-24 מיליון שקל. היזמים כבר החלו בתכנון הפרויקט שכפי הנראה עומד להיות אחד מהפרויקטים לשימור המיוחדים באזור.

-

הכותב הוא שותף בחברת פירר הנהלת רכוש-ניהול נכסים

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker