משרד החינוך ואורט ישקיעו כ-50 מיליון דולר בקידום בתי ספר בפריפריה

התוכנית תתמקד בבתי ספר עם אוכלוסייה חלשה ותתפרש על פני עשר שנים. ההשקעה תתחלק שווה בשווה בין אורט למשרד החינוך

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

>> בניסיון לקדם בתי ספר תיכוניים וחטיבות ביניים בפריפריה, יושקעו כ-50 מיליון דולר בעשר השנים הקרובות על ידי רשת בתי הספר אורט ומשרד החינוך.

בתי הספר שיעברו לניהול הרשת יהיו אלה שבהם לומדים תלמידים מאוכלוסייה חלשה כלכלית, ששיעורי הזכאות לבגרות שלהם נמוכים מאוד במשך שנים. אלה יזכו לתקציב של כמיליון דולר לבית ספר, לשיפור תשתיות הלימודים ובניית מעבדות, תוך דגש על לימודי מדע וטכנולוגיה.

המורים בבתי ספר אלה יעברו הכשרות נוספות, ישתלבו בהם מורים חדשים, וישולבו בבתי הספר תוכניות לימוד חדשות - כמו מדעי המחשב, ביוטכנולוגיה וננו-טכנולוגיה, שבהם, לפי יעד הרשת, ילמדו לפחות 60% מתלמידי התיכון. כל בית ספר בתוכנית ישתף פעולה עם גופים בתעשייה, צה"ל ומוסדות השכלה גבוהה.

ההשקעה הגבוהה ביותר תהיה ביישום פרויקט עתודה מדעית וטכנולוגית, שבמסגרתו ניתן דגש על גידול במספר התלמידים שעושים בגרות במקצועות מתמטיקה, מדע וטכנולוגיה (270 אלף דולר לבית ספר), 120 אלף דולר יושקעו בתמריצים למעבר מורים עם דגש למורים למדעים וטכנולוגיה לבתי ספר בפריפריה, ו-150 אלף דולר יושקעו בשיפור תשתיות בתי הספר.

רשת אורט ישראל הוקמה ב-1949 והיא מבוססת על מתן זיכיונות. הרשת כוללת 186 בתי ספר, מכללות אקדמיות ותוכניות בישראל ולומדים בה קרוב ל-100 אלף תלמידים. אורט מתוקצבת מדי שנה בכ-750 מיליון שקל על ידי הממשלה.

שר החינוך גדעון סער ומנכ"ל רשת אורט צבי פלג הכריזו על התוכנית במסגרת אירוע לכבוד יו"ר ארגון הידידים האמריקאי של אורט, אדית אברט.

התוכנית של אורט ומשרד החינוך היא לא היחידה הפועלת במתכונת זו. בספטמבר האחרון פורסם כי קרן רש"י, הפועלת בתחומי החינוך והרווחה צפוייה להעביר לניהולה כ-40 בתי ספר בפריפריה בהשקעה של כ-25 מיליון דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker