מי רשמה הקדשה לחיים סבן בספרה החדש

מה חושבת אשתו של יצחק הרצוג על המעבר שלו לפוליטיקה ■ איזה עצה נתנה דידי לחמן מסר בכנס עמותת כוח לנשים ■ איזה קמפיין חדש יוביל טל פרידמן &#9632 מה הקשר של דוד לובינסקי לחברה המרכזית למשקאות

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

תצלומים: עופר וקנין, דודו בכר ומאיר פרטוש

לחנויות בישראל יצא השבוע ספרה החדש של הפסיכולוגית המתמחה בילדים, ד"ר שריל סבן, רעייתו של המיליארדר הישראלי-אמריקאי חיים סבן. הספר, שכותרתו "את שווה!", הוא מדריך להעצמה נשית, שנועד "לרענן את תפיסת הנשיות".

חיים ושריל סבן

חיים סבן מוזכר רק בתודות לספר, שבהן כתבה סבן בין היתר: "תודה לבעלי המדהים, חיים". בפרק "כסף וחופש: לעבוד למען עצמאות", כותבת סבן: "על אף שזו טעות להשוות בין הערך שלך לבין כמויות הכסף שיש לך, ייתכן שבאמת לימדו אותך לעשות השוואות כאלה, מתוך גישה ששואלת אנשים 'כמה אתה שווה?' ומתכוונת לכסף". לאחר מכן מדגישה סבן כי על הנשים לנהוג באופן אחראי מבחינה כלכלית. "בהתבסס על משתנים רבים, כולל האפשרות שתחיי שנים רבות לאחר מותו של הגבר בחייך, חיוני לך לפתח מודעות כלכלית", נכתב.

בעמוד הראשון מופיעות המלצות לספר שחיברו כמה נשים בעמדות כח, בהן ננסי פלוסי, יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב, שכתבה כי "הספר הוא הכרזת ניצחון לעצמאות הנשית".

אלטרואיזם פוליטי

בפורום בכירי המשק של אגודת ידידי אוניברסיטת בר אילן, שנערך בסוף השבוע, שמעו המוזמנים, בהם גם השר לשעבר, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, הרצאה מפיו של ד"ר אורן הרמן, ראש התוכנית למדע, טכנולוגיה וחברה. הנושא: אלטרואיזם (התנהגות המסבה טוב לאחר ללא תמורה). הרמן סיפר כי גם אצל בעלי חיים קיים אלטרואיזם, לדוגמה התנהגות הדבורים למען הדבורה המלכה. הרצוג הגיב להרצאה ואמר כי המהלך של אהוד ברק, שפרש ממפלגת העבודה, הוא ההפך הגדול מאלטרואיזם: "זה מהלך של אדם שרואה לנגד עיניו את טובתו האישית בלבד". לעומת זאת, איש העסקים דוד פורר אמר כי המעבר של הרצוג מעבודה במשרד עורכי דין מצליח לפוליטיקה הוא דוגמה לצעד אלטרואיסטי. על כך אמר הרצוג: "אשתי אומרת שלהיות פוליטיקאי זה רחוק מאלטרואיזם - זה סוג של מזוכיזם".

מאחדות כוחות

כינוס של עמותת כוח נשים, שבראשה עומדת יפעת זמיר, נערך בסוף השבוע. אורחת הכבוד של האירוע היתה קארן פומרנץ טנדי, סמנכ"לית בכירה במוטורולה העולמית. פומרנץ טנדי חלקה עם הנוכחים כמה מחוויותיה בדרך למעלה. "מעולם לא חלמתי שאגיע לאן שהגעתי", אמרה. "כשהייתי ילדה לימדו אותי לחלום להיות מזכירה, אחות או מורה. הגעתי לאן שהגעתי הרבה בזכות גברים נאורים".

נשיאת פנורמה, רוני רוס, אמרה לה: "חידדת את החשיבות בקידום נשים לתפקידים בכירים". ואילו המשנה ליועץ המשפטי לשעבר, המשמשת כיום יועצת לחברת בטר פלייס, דידי לחמן מסר, אמרה: "המסר צריך להיות: החופש לחלום ולהגשים חלומות בחברה שאינה מבחינה בין זכותם של נשים וגברים להגיע לפסגה".

סביבה נהדרת

הקומיקאי טל פרידמן נבחר להוביל את קמפיין ההסברה שהשיק אתמול המשרד להגנת הסביבה בכותרת "מתחילים לחשוב ירוק". הקמפיין יימשך כשנה. תקציב רכש המדיה שלו הוא 15 מיליון שקל. זו הפעם הראשונה שהמשרד יוצא בקמפיין שמטרתו שינוי התפיסה וההתנהגות של הציבור - תוך הצגת הרווח הכלכלי לצרכן הפרטי ולסביבה.

"מה שאנחנו רוצים להראות זה שלא צריך להשקיע מאמץ מיוחד כדי לעזור לסביבה", אמר פרידמן באירוע שהתקיים אתמול לקראת השקת הקמפיין. הוא ניצל את ההזדמנות כדי לפנות לשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בבקשה שיסדיר את נושא התקנת מערכות מים אפורים בבתים בישראל.

רינה רוזנברג

סיניות תוססות

החברה המרכזית למשקאות מייצגת בישראל מותג אמריקאי - קוקה קולה - אך כמה ממנהליה נוסעים במכוניות מתוצרת סין. חברת הליסינג פריים ליס סיפקה באחרונה לצי הרכב של החברה המרכזית 40 מכוניות חדשות, בהן כמה מכוניות סיניות מדגם 550 MG. זהו צי הרכב הראשון המצטייד במכוניות מתוצרת סין.

הקשר בין דוד לובינסקי, יבואנית MG והחברה האם של פרייס ליס, לבין החברה המרכזית למשקאות אינו עסקי בלבד. מדובר בשכנים, שלהם מתחמים סמוכים בבני ברק ובמעוין שורק ליד ראשון לציון. 550 MG היא המכונית הסינית הראשונה הנמכרת באופן סדיר בישראל. בלובינסקי, אגב, לא מציגים אותה במודעות כמכונית סינית, אלא כממשיכת המותג הבריטי.

דניאל שמיל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker