פלוריסטם מקבלת המלצת קנייה בפרמיה של 260% על מחיר הבורסה

האנליסט ריי דירקס: פלוריסטם, המפתחת טכנולוגיה לריפוי תוך שימוש בתאי גזע מהשליה, עומדת לפני עלייה חדה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2

>> חברת פלוריסטם, שהפכה בשבועות האחרונים לאחת מחביבות המשקיעים בשוק הביוטק, ניתרה ב-12% בנאסד"ק בעקבות המלצתו של האנליסט ריי דירקס. להערכת דירקס, פלוריסטם, המפתחת טכנולוגיה לריפוי תוך שימוש בתאי גזע מהשליה, עומדת בפני עלייה חזקה.

דירקס מנמק את מחירי היעד הבלתי-שגרתיים האלה בהערכתו שלפיה, פער השווי בין חברת Mesoblast (מסובלאסט) לפלוריסטם אינו סביר. מסובלאסט, המפתחת תרופות על בסיס תאי גזע, הציתה את הדמיון ואת מניות המשקיעים בחברות העוסקת בטיפולים מבוססי תאי גזע, כאשר חתמה בדצמבר 2010 על הסכם עם Cephalon (ספלון) שלפיו, ספלון תקבל רישיון לשימוש בטכנולוגיה של מסובלאסט לפיתוח תרופה למחלות לב ולמחלות ניווניות של מערכת העצבים המרכזית וכמו כן מחלות של סרטן הדם.

ספלון שילמה מקדמה של 100 מיליון דולר ותשקיע 30 מיליון דולר בהקצאה של 19.9% ממניותיה של מסובלאסט. ספלון התחייבה לממן 90% מעלות הניסויים בתרופה ולשלם למסובלאסט סכום מצטבר של 1.7 מיליארד דולר בעבור עמידה באבני דרך של הפיתוח וקבלת אישורים רגולטוריים.

דירקס מציין כי הן פלוריסטם והן מסובלאסט נכנסות לשלב השלישי והמכריע בניסויים בבני אדם. ואולם פלוריסטם נסחרת בשווי של 70 מיליון דולר, ואילו מסובלאסט נסחרת בשווי של 900 מיליון דולר. דירקס סבור כי מדובר בפער בלתי-מוצדק גם בהינתן שלמסובלאסט האוסטרלית שיתוף פעולה עם חברת פארמה גדולה כמו ספלון.

"שיתוף פעולה דומה בין פלוריסטם לבין חברת פארמה גדולה הוא רק שאלה של זמן. אני ממליץ למשקיעים לנצל את פערי המחירים בין פלוריסטם למסובלאסט לפני שייסגרו", אומר דירקס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker