קרדן מכרה את סינטק מדיה לקרן אמריקאית תמורת 110 מיליון דולר

בלעדי בעקבות המכירה תרשום קרדן רווח הון של 9 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> קרדן תקשורת מכרה את כל אחזקותיה (18.4%) בחברת סינטק מדיה תמורת 18.9 מיליון דולר לקרן ריבר ווד, ותרשום רווח הון של 9 מיליון שקל. קרדן תקשורת השקיעה בסינטק מדיה בשני סבבים ב-2003 וב-2006 סכום כולל של 6.3 מיליון דולר, כך שהמימוש ייצר לה תשואה של 200% על השקעתה. ל-TheMarker נודע שמכירת אחזקתה של קרדן תקשורת נעשתה כחלק ממכירת הבעלות המלאה בסינטק מדיה לקרן השקעות אמריקאית תמורת 110 מיליון דולר.

בעלי מניות אחרים בסינטק כוללים את קרן וולדן (14.7%), קרן אסנד (13.3%), וכן נכסי משפחת פישמן וגלובסקום (7.3%). סינטק מדיה עוסקת בפיתוח, שיווק, הטמעה ותמיכה בפתרון תוכנה כולל לניהול הפעילות של רשתות טלוויזיה. עם לקוחותיה נמנות רשתות BBC ,ABC ו-NBC. המימוש הנוכחי הוא השני של קרדן תקשורת בתוך פחות משנה, לאחר שבאפריל 2010 מכרה קרדן תקשורת את אחזקתה בחברת טלדטה נטוורקס (37%), כחלק מעסקת מיזוגה של טלדטה עם החברה הקנדית Enablence לפי שווי חברה של 50 מיליון דולר.

קרדן תקשורת קיבלה 4.4 מיליון דולר במזומן תמורת אחזקתה, ואת היתרה באמצעות איגרות חוב לא סחירות של Enablence. קרדן תקשורת, שרשמה רווח הון של 44.5 מיליון שקל בעקבות העסקה, מחפשת בימים אלו השקעות נוספות. זאת לאחר שמכרה שתיים משלוש האחזקות העיקריות שלה ונותרה עם אחזקתה בחברת אר.אר סאט (24.4%), שמספקת שירותי הפצה וניהול של שידורים, וכן שירותי תקשורת לוויינית ניידת. שווי אחזקתה של קרדן תקשורת באר.אר סאט הוא 32 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker