תל אביב כיכבה בתקשורת העולמית ב-2010

יותר מ-200 כתבים מ-30 מדינות, וצוותים של מגזינים כמו לונלי פלאנט, נשיונל ג'יאוגרפיק ופלייבוי, סיקרו בשנה האחרונה את תל אביב

עירית רוזנבלום

<<יותר מ-100 צוותי חדשות מ-30 מדינות וצוותים של מגזינים כמו לונלי פלאנט, נשיונל ג'יאוגרפיק ואף פלייבוי, סיקרו ב-2010 את העיר תל אביב. בכך נהפכה השנה שעברה למסוקרת ביותר של העיר הלבנה בתקשורת העולמית.

לפי נתוני העמותה לתיירות של תל אביב, הפרסומים המשמעותיים במהלך 2010 היו במדריך לונלי פלאנט, שהמליץ על תל אביב כאחד היעדים האטרקטיביים ל-2011 וגם נשיונל ג'יאוגרפיק, שהכריז על תל אביב כאחת מערי החוף המוצלחות בעולם. אפילו מגזין פלייבוי שלח כתבים כדי לבדוק אם נכונה השמועה שהתל אביביות יפות במיוחד.

לונלי פלנט ונשיונל ג'אוגרפיק מתייחסים לתל אביב החילונית כהיפוכה הגמור של ירושלים. נשיונל ג'אוגרפיק בחר בתל אביב במקום התשיעי ברשימת עשרת ערי החוף הטובות בעולם. "קיראו לה 'מיאמי ביץ של המזרח התיכון'. תל אביב היא המקבילה הדוניסית של ירושלים הדתית. ב'בועה' כפי שהיא קרויה בשל נטייתם של תושביה שלא להתייחס לסכסוכים דתיים, יש מסעדות, דיסקוטקים ומועדונים פתוחים עד עלות השחר".

בלונלי פלאנט נכתב כי "תל אביב היא ההיפך המוחלט מירושלים. עיר חטאים מודרנית הממוקמת על הים, בניגוד לעיר הקודש השוכנת על ההר. הדת שמאחדת את תושבי העיר היא דת ההדוניזם, יש בה יותר בארים מבתי כנסת, אלוהים הוא הדי ג'יי והגוף הוא המקדש החשוב בחיי התושבים. הודות לאוניברסיטאות ולמוזיאונים, תל אביב היא גם ביתן של סצינות האומנות, הקולנוע והמוסיקה בישראל". את השפעת יחסי הציבור המעולים בתקשורת העולמית ניתן לראות גם בנתוני סוף השנה במלונות, שהסתיימה בעלייה של 22% בלינות בעיר עם 2.3 מיליון לינות בבתי המלון בתל אביב.

את הסיקור האוהד מסבירה מנכ"לית העמותה, אתי גרגיר, בפעילות שיווקית ממוקדת: "אנו פעילים בעיקר בצרפת, רוסיה, בריטניה וגרמניה, שנחשבות למדינות חובבות תיירות. השנה השקנו אפליקציית אייפון חינמית להתמצאות בת"א וגם השקנו קמפיין תדמיתי לאוכלוסייה הגאה".

לדבריה, גם המוצר התיירותי התל אביבי משתדרג משנה לשנה והפלטפורמה שהעיר מציעה לתיירים הופכת את המידע התיירותי לזמין ומזמין מתמיד. לדוגמה, נפתחה לשכת תיירים נוספת במתחם התחנה ובתחילת השנה תיפתח לשכה שלישית בכיכר הסראייה ביפו. "העמותה מפעילה שני אתרי אינטרנט ובימים אלה משיקה עמוד רשמי בפייסבוק". בין המגזינים שבהם התפרסמו כתבות אוהדות על תל אביב: Vacance en Israel ,Le Quotiden du Tourisme ו-Diretmatin, צרפת; Aeroplan Arrival, קנדה; Viajar ו-Universal, ספרד; The Malibu Times, ארה"ב; Nightlife ו-Jewish Chronicle, בריטניה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker