רמי לוי שוב ממנף השקעה צנועה לדיבידנדים גבוהים

הכרת התודה של הדתיים מעלה את שווי השוק של רמי לוי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
יורם גביזון

מניית קמעונית המזון רמי לוי ירדה אתמול ב-3.7% במחזור עצום של 46 מיליון שקל - פי 6.4 מהמחזור הממוצע במניה ב-90 ימי המסחר האחרונים. מניית רמי לוי עלתה מתחילת ינואר 2011 ב-13.5% והוסיפה 9.5% בשבוע המסחר החולף כשהיא מרכזת מחזור מסחר חריג של 16 מיליון שקל - פי-שניים מהמחזור הממוצע במניה.

לוי אמנם הציג את התעניינותו בנכס העיקרי של דיגל, פרויקט נוף ציון שבשכונת ג'בל מוכאבר, כעסקית טהורה, אבל נראה כי להצבעה של בעלי האג"ח כמו להצעתו של רמי לוי היה רקע פוליטי מובהק. רק כך אפשר להסביר כיצד הצעתו של לוי אושרה ברוב של 76% מבעלי האג"ח שנכחו בהצבעה, בעוד הצעה זהה של אל-מסרי לא זכתה ולו בקול בודד.

מנכ"ל חברת באמונה, ככל הנראה, סיכם את רגשות המחנה הדתי-לאומי, לנוכח הסרת האיום של השתלטות פלסטינית על פרויקט הנדל"ן כשאמר: "זהו ניצחון הכסף היהודי על הכסף הפלסטיני".

שבוע לאחר ההצבעה נראה כי הכרת התודה של המגזר הדתי-לאומי באה לידי ביטוי בשווי השוק של רמי לוי. העלייה בשוויה של רמי לוי מאז ההצבעה של בעלי האג"ח בדיגל הגדילה את שווי השוק של החברה ב-132 מיליון שקל, כששווי האחזקה האישית של לוי עולה ב-84 מיליון שקל.

אנליסטים העריכו כי הגורם היחיד הנראה לעין לעלייה החדה בשוויה של החברה הוא רכישת מניות על ידי המגזר החרדי. מאיר סלייטר, אנליסט קמעונות בדש ברוקראז', אמר כי העובדה שבימי המסחר האחרונים עברו מיד ליד 1.25% מהונה של רמי לוי בלי שאף גורם מוסדי יודיע על היותו בעל עניין בחברה, מחזקת את ההערכות כי הרכישות בוצעו על ידי משקיעים קטנים. נראה, אם כן, שרמי לוי, מכונת שיווק של איש אחד, ידע שוב למנף השקעה צנועה לדיווידנדים גבוהים, די בדומה למה שקרה כאשר פירסם כי בחנויותיו ימכרו עוף בשקל אחד בלבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker