פסגות רוכש סוכנות ביטוח חמישית בתוך פחות משנתיים

פסגות רכש 25% מסוכנות עמיתים ואופציות להגדלת האחזקה ל-100%. עד כה השקיע פסגות 15 מיליון שקל ברכישת סוכנויות ביטוח

נועם בר
שתפו בפייסבוק

>> פסגות ממשיך לכוון לשוק הפנסיה והביטוח. אתמול הודיע בית ההשקעות כי רכש 25% מסוכנות עמיתים.

כחלק מהעסקה קיבל פסגות שתי אופציות להגדלת האחזקות בסוכנות: להגדלת האחזקות ל-51% מהסוכנות ובהמשך, בעוד כחמש שנים, ל-100%. זוהי הסוכנות החמישית שפסגות נכנס בה כשותף תוך פחות משנתיים. עד עכשיו השקיע פסגות כ-15 מיליון שקל ברכישת סוכנויות ביטוח. 7% ממניותיה של סוכנות עמיתים נרכשו ישירות מהבעלים, יוסי חכמון ויהודה שרים, ו-18% - באמצעות הקצאת מניות הסוכנות לפסגות תמורת השקעתה בה. עמיתים פועלת בתחומי החיסכון הפנסיוני. עיקר התמחותה הוא במכירה של קרנות פנסיה חדשות, בפרט קרנות בינוניות וקטנות - ובכוונת פסגות לנצל זאת לצורך שיווק פעילות הפנסיה שהקימו לא מכבר.

בתחילת 2010 רכש פסגות את קרן הפנסיה הוותיקה ה.ע.ל תמורת 107 מיליון שקל. ב-2009 רכש פסגות ארבע סוכנויות ביטוח: פרופיט, בני שריד, נ.פ.א ואופטיביט. כל הרכישות התבצעו בדרך דומה: בשלב הראשון רוכש פסגות כרבע מהאחזקות של הסוכנות, משלם ישירות לבעלי השליטה בסוכנויות ומזרים כסף להרחבת פעילותן; בנוסף, מקבל פסגות שתי אופציות - להגדלת האחזקות ל-51% ולהגדלתן ל-100%.

ההסוכנויות שפסגות רכש פעילות בעיקר בתחום ביטוחי החיים והפנסיה וחלקן פעילות גם בתחומי ביטוח אחרים, כמו בריאות וסיעוד. מלבד היותן סוכנויות ביטוח משווקות, אופטיביט ונ.פ.א הן גם מנהלי הסדרים המטפלים בעבור המעסיקים בכל הקשור להפרשות הפנסיוניות לעובדים.

מתחילת 2011 החלו הסוכנויות שרכש פסגות לשווק קרן פנסיה עצמאית חדשה שהקים פסגות, ועד כה צורפו אליה עשרות עמיתים.

במקביל, ממתינים בפסגות לראות מה יעלה בגורל השותפות שיש להם עם חברת הביטוח איילון בקרן הפנסיה מגן הזהב. פסגות מחזיק 19% מקרן הפנסיה ואופציה להגדלת האחזקות ל-49%. אם מגן הזהב תזכה במכרז הפנסיה של צה"ל, פסגות צפויה לממש את האופציה ולנסות להשתלט על הקרן כולה. במקרה שמגן הזהב תפסיד במכרז, ההערכה היא שפסגות לא יממש את האופציה וייצא מהשותפות באמצעות מכירת האחזקות שיש לו כיום בקרן לאיילון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker