חברות הסלולר מגבילות את הגלישה באינטרנט

משרד התקשורת מפזר הצהרות לוחמניות, אך לא עוצר את סלקום, פרטנר ופלאפון מלפגוע בחופש ברשת ? היקפי הגלישה בסלולר עולים - אבל החברות מעודדות שימוש בשירותים שלהן ומייקרות מוצרים מתחרים ? החשש: השליטה תרוכז בידיים מעטות, הפיתוח החופשי של תכנים ייבלם והגולשים ייפגעו

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> למי שייכת רשת האינטרנט: לגופי התוכן הגדולים, לחברות התשתיות או למיליארדי גולשים בעולם? זו הסוגיה הבוערת בליבת הדיון בנייטרליות הרשת - העיקרון שקובע כי כל גולש יהיה חופשי לעשות כרצונו, ללא הגבלה או התערבות של ספקיות האינטרנט, שנועדה בדרך כלל לקדם את האינטרסים העסקיים שלהן ועלולה לפגוע בדמוקרטיות וביצירתיות ברשת.

הדיון בנייטרליות הרשת מתעצם על רקע הגידול בהיקפי הגלישה בסלולר בכלל, ובפרט הצריכה הגוברת של תכני וידיאו. למשל, גולש שרוצה גישה איכותית לתוכן וידיאו, הדורש יותר משאבים מהרשת, נאלץ לשלם יותר.

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה כי "לשם קידום התחרות בענף התקשורת, וכדי להביא להוזלת עלויות ואספקת שירותים חלופיים, פעל המשרד לשיבוץ נושא הנייטרליות ברשת באמצעות חקיקה שעברה לפני כמה ימים. המשרד משלים את הפנייה המקבילה לחברות התשתית, לצד עיבוד הנתונים שנתקבלו מאת ספקי הגישה לאינטרנט, ועם קבלת תשובתן, נקבל החלטה בעניין". מסלקום נמסר בתגובה כי "החברה פועלת בהתאם להוראות החוק ומציעה ללקוחותיה את חבילות הגלישה המיטביות ביותר". מפרטנר נמסר כי "החברה פועלת בהתאם להוראות החוק". פלאפון בחרה שלא להגיב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker