גל העיצומים: עובדי משרד החוץ החליטו למנוע הגעת משלחות עסקיות לישראל

עובדי המשרד החליטו גם למנוע את ביקורה של ציפי לבני בדרום אפריקה ? העובדים הסוציאליים הפסיקו את המגעים עם האוצר ? נזק של 100 מיליון שקל למפעלי ים המלח כתוצאה מהשביתה

חיים ביאור

>> עובדי משרד החוץ, הנוקטים עיצומים כבר שבועיים, החליטו למנוע הגעת משלחות עסקיות לישראל לצורך חתימה על הסכמי סחר ושיתוף פעולה כלכלי.

באוצר אמרו אתמול כי פערי העמדות בין הצדדים הצטמצמו ובפגישת מו"מ נוספת שתיערך היום ניתן יהיה לגבש הסכם לסיום העיצומים.

איגוד העובדים הסוציאליים החליט להפסיק את המו"מ עם משרד האוצר על תוספת השכר ל-15 אלף חבריו. יו"ר האיגוד, יצחק פרי, הודיע שצוות המו"מ בראשותו לא יתייצב לפגישת המו"מ על ההסכם החדש עם סגן הממונה על השכר באוצר יוסי כהן, שנקבעה להיום.

הממונה על השכר, אילן לוין, אמר בתגובה כי החלטת איגוד העובדים הסוציאליים שלא להתייצב למו"מ היא "חלק מטקטיקת המו"מ". להערכתו, העובדים הסוציאלים מחכים לראות מה תהיה תוספת השכר שיקבלו הפרקליטים לאחר סיום הבוררות בעניינם.

גם השביתה במפעלי ים המלח נראת רחוקה מסיום. הנזק שנגרם לחברה עקב העיצומים שמקיימים העובדים זה יותר מחודש, שבשבוע שעבר הפכו לשביתה, מגיעים ל-100 מיליון שקל - כך אמרו אתמול נציגי הנהלת החברה במהלך פגישת המו"מ בנוגע לדרישות העובדים.

הפגישה הסתיימה ללא תוצאות והעובדים ממשיכים לשתק את מפעלי החברה, פרט למפעל הברום-כלור שהעובדים הסכימו להמשיך ולהפעילו, כדי למנוע נזקים סביבתיים. עקב השביתה, לא מיוצר ולא משווק אשלג ממפעלי ים המלח.

לדברי יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, הפגישה נכשלה מכיוון שמועצת העובדים דחתה את ההתניה של ההנהלה להתקדמות לקראת חתימה על הסכם שכר חדש בכך שמועצת העובדים תסכים שלהנהלה יינתן יתר חופש ניהולי. בביוף הוסיף כי מועצת העובדים דורשת תוספת שכר של 20%, בעוד שהנהלת החברה מוכנה להעלות את השכר ב-3.5% בלבד, אם כי היא מוכנה להגדיל את שיעור ההעלאה אם יוסכם על מתן חופש ניהולי רב יותר להנהלה.

מהנהלת מפעלי ים המלח נמסר: "נענינו לפניית בביוף להיפגש בנושאי המו"מ, אולם להפתעתנו, במהלך הפגישה החמיר יו"ר מועצת העובדים ארמונד לנקרי את השביתה, תוך הפרה של החלטת בית הדין האיזורי לעבודה. השביתה מתקיימת משום שלנקרי מתעקש להתערב בניהול החברה. לזאת לא תסכים הנהלת החברה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker