שינויים בצמרת דש: ידין ענתבי ימונה למנכ"ל דש ני"ע; גבי רביד מסיימת את תפקידה

ענתבי, שפרש לפני כשנה מתפקיד הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד אוצר, יחליף את קובי לוינסון כמנכ"ל דש ני"ע, שתרכז את כל פעילות ניהול נכסי הלקוחות של הקבוצה ■ אלי ברקת יכהן כיו"ר פעיל ■ נויברגר ושמריך ימשיכו כמנכ"לים משותפים בדש איפקס

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם בר

בכירי אגף שוק ההון לשעבר תופסים עמדות מפתח בענף בתי ההשקעות. לאחר שהבוקר הודיע בית ההשקעות פסגות כי אריק פרץ, מי שהיה עד לפני שנה סגן הממונה על שוק ההון, ימונה לסמנכ"ל פסגות, כעת בית ההשקעות דש-איפקס מודיע כי ידין ענתבי, מי שהיה באותו זמן הממונה על שוק ההון והביטוח ימונה כמנכ"ל דש ניירות ערך.

ענתבי, שפרש לפני כשנה מתפקיד הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד אוצר, יחליף את קובי לוינסון כמנכ"ל דש ני"ע, שתרכז את כל פעילות ניהול נכסי הלקוחות של הקבוצה. לאחר השלמת מינויו יחל ענתבי בחפיפה מסודרת עם קובי לוינסון, שכבר הודיע על נכונותו להישאר מספר חודשים כדי להבטיח העברה מסודרת של התפקיד. עם קובי לוינסון מתקיימים דיונים על האפשרות שיישאר בקבוצה ויפתח במסגרתה תחומי פעילות חדשים.

בהודעת החברה מסר ענתבי כי "אני גאה על ההזדמנות החדשה. אני אעשה הכל כדי להיות ראוי לאמון שניתן בי ע"י הבעלים והמנהלים וכן לזכות באמון של הלקוחות והעובדים, מתוך תחושת אחריות כנדרש ממי שמנהל את כספי החוסכים מקרב הציבור".

בנוסף, הודיע דש על כוונתה למנות את בעל השליטה אלי ברקת לתפקיד יו"ר פעיל. כתוצאה מכך גבי רביד, יו"ר דש-איפקס, תסיים את תפקידה ותעזוב את הקבוצה.

שרשרת השינויים בדש-איפקס התחילה לפני חודש. זאת לאחר שקובי לוינסון שכיהן בשבע השנים האחרונות כמנכ"ל בית השקעות, החליט לפרוש בשל שינויים מבניים צפויים בחברה המקצצים בסמכויותיו, כמו הוצאת פעילות הברוקראז' וחבר הבורסה לחברה האם למעלה. ברקת הציע את התפקיד ליו"ר הטרייה רביד בת ה-64, רביד סירבה ומצאה את עצמה מחוץ לחברה.

המינוי של ענתבי לתפקיד מנכ"ל בית ההשקעות השלישי בגודלו בישראל, מפתיע מכיוון שלענתבי אין כל ניסיון עסקי בענף בתי השקעות וזה התפקיד הראשון שהוא ממלא מאז פרישתו מהאוצר. המינוי של מי שהיה עד לפני שנה המפקח על הביטו, יכול לסמן על הכוונה שהביעו בשנה האחרונה בדש-איפקס להתרחב לתחום הביטוח והפנסיה.

אלי ברקת מסר: "ידין ענתבי הוא מהמנהלים המוכשרים ביותר בדור העתיד של שוק ההון הישראלי. הוא מביא איתו ראייה רחבה של שוק ההון והביטוח, הבנה עמוקה של השינויים החדשים שעוברים על השוק ותרבות ארגונית".

לגבי גבי רביד אמר ברקת כי "לא היינו מגיעים לאן שהגענו ללא תרומתה החשובה של גבי רביד, שליוותה את BRM מההחלטה להיכנס לשוק ההון, דרך הליך הרכישה של דש-איפקס, וייצובה בתקופה הראשונה. חבל לי מאוד שנפרדות דרכינו, אך אני מקווה שעוד נשתף פעולה בעתיד".

עידו נויברגר אמר כי "אנחנו שמחים שגייסנו לשורות החברה אדם עם רקורד וניסיון כמו ידין ענתבי, שמביא עימו ערך מוסף גדול לתחומי פעילותה של הקבוצה ותוכניותיה לעתיד. ויקטור ואני ניתן לידין את כל התמיכה הנדרשת על מנת שייכנס לתפקיד בצורה טובה ויצליח בו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker