המשקיעים חוזרים לשקל ומתחילים לחפש מניות מסוכנות יותר

בכלל מעלים מחיר יעד לנייס, מדד יתר 50 רחוק ב-40% מהשיא ובשוק מחכים להתפתחויות בנושא הזרמת הגז ממצרים

נדב עבודי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
נדב עבודי

יום המסחר הרביעי בשבוע בבורסת תל אביב נחתם בעליות שערים על רקע פרסום מדד המחירים לצרכן בינואר שהראה עלייה של 0.2%, ועל נתוני צמיחה טובים של המשק הישראלי. מדד הוסיף 1.5% ונחתם ברמה של 1,335 נקודות ומדד עלה ב-1.3% ונחתם ברמה של 1,233 נקודות. להלן סיכום של מספר המלצות וסקירות אנליסטים נבחרות שפורסמו היום:

כלל פיננסים מעלים מחיר יעד לנייס ל-39 דולר ב"תשואת יתר"

בכלל פיננסים סבורים כי מציגה דו"ח רווח והפסד חיובי, עם דגש על שורת ההכנסות, ומחזקת אותו עם רכישה של 60 מיליון דולר והודעה על רכישת מניות חוזרת של עד 100 מיליון דולר על רקע תזרים חזק. גם בפסגות בית השקעות סבורים כי המומנטום החיובי בפעילות החברה נמשך. התחזיות עומדות בצפי אולם אינן מכות בצורה משמעותית את הערכות השוק, מה שעלול להוביל למימושים בטווח הקצר.

"השפעת הסיכונים הגיאו-פוליטיים מתפוגגת - הצפי להתרחבות פער הריבית מחזירה את המשקיעים לשקל"

הדולר ממשיך לאבד גובה אל מול השקל, וזאת על רקע הזינוק בציפיות הריבית של השקל. מאז שקבע פסגה לפני כשבועיים ב-3.748 נחלש הדולר אל מול השקל בכ-3%. מאז פרוץ המהומות במצרים היה נתון השקל ללחץ כבד בשל אי-הוודאות הגיאו-פוליטית שהבריחה משקיעים זרים מהנכסים המזרח התיכון, ובכלל זה המטבע הישראלי.

מדד יתר 50 רחוק ב-40% מהשיא

ככל שגל העליות בבורסה צובר תאוצה, כך מתעצמת הנטייה להשקיע במניות מסוכנות יותר. כאשר פוטנציאל הצמיחה של חברה קטנה מתממש, המחיר שלה יכול לנסוק בשיעורים חדים. עבור לא מעט משקיעים, מצבן היומיומי של החברות הקטנות הוא לעתים תעלומה.

ערן יונגר: "אספקת הגז תחודש לבסוף - אולם נכונו לנו אי סדרים רבים בעתיד"

ערן יונגר, אנליסט האנרגיה של מגדל שוקי הון, מעריך כי אספקת הגז תחודש לבסוף, אולם צופה כי עוד נכונו לנו אי סדרים רבים באספקה בעתיד. על כן, סבור יונגר כי "הדבר יקדם חתימה על חוזים עם שותפויות הגז הישראליות, השותפות בתמר, חוזים אלו יסגרו בעליית מחיר הגז אשר ישקף את פרמיית הוודאות בהתקשרות עם ספק ישראלי".

עד כמה הפקת הגז מלוויתן ויצואו יהיו רווחיים?

מירב ארלוזורוב טוענת שמהפכת הגז העולמית תשפיע גם על מאגר לוויתן.

הניווט המסוכן באוויר הדחוס של השווקים

לצד ההתאוששות, לכאורה, של המשק האמריקאי ממשיכות לצוץ תהיות לגבי חוסנו של המשק בארה"ב בכלל ושל שוק המניות בפרט. מדוע לכאורה ולמה השתמשנו במילה חוסנו? הרי המציאות העכשווית מתארת עולם ורוד ושווקים פיננסיים ירוקים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker