עופר עיני בחר בדוד גיל למנכ"ל חברת העובדים

מכירים מבנק יהב

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הנהגת ההסתדרות, בראשות היו"ר עופר עיני, מינתה את דוד גיל לתפקיד מנכ"ל חברת העובדים. גיל יחליף את רו"ח יגאל דן, שפרש לאחר שלוש שנים בתפקיד, בעקבות סכסוך אישי עם עיני.

גיל, 49, שימש עד לאחרונה משנה למנכ"ל בנק יהב ומנהל אגף משאבי אנוש ולוגיסטיקה בבנק. הוא היה שותף להפיכתו של יהב מבנק למתן הלוואות לעובדי המדינה לבנק קמעוני לכל דבר, המספק את כלל השירותים הבנקאיים, ובתוך כך להכפלת מספר סניפי הבנק. יהב מוחזק בידי בנק מזרחי טפחות (50%) והחברה למפעלי כלכלה ותרבות לעובדי המדינה (50%), שנשלטת באופן שווה על ידי ההסתדרות והמדינה. עיני משמש דירקטור בבנק יהב.

בנוסף, באחרונה קיבל בית נבחרי ההסתדרות את הצעתו של עיני למנות את עו"ד רווית דום, מנהלת מטה יו"ר ההסתדרות, לדירקטורית בחברת העובדים. מאז מינויה רווחות ההערכות כי דום מועמדת לתפקיד יו"ר חברת העובדים, שבו מחזיק כיום עיני עצמו. בכל מקרה, מינויה ליו"ר חברת העובדים יחייב את שינוי חוקת ההסתדרות, שלפיה יו"ר ההסתדרות ממונה באופן אוטומטי ליו"ר חברת העובדים.

בהסתדרות מחפשים בימים אלה מחליף גם לעו"ד שי תקן, שהודיע כי יפרוש ויהפוך לשותף במשרד פרטי לעריכת דין. תקן מילא שני תפקידים בהסתדרות: מנהל הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי ויו"ר האגף להתארגנות עובדים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker