אקזיט עם שיניים: חברת הביומד MIS תירכש ב-150 מיליון דולר

החברה שבשליטת משפחות פרץ והירש ניסתה להנפיק את מניותיה בתל אביב ובניו יורק - אולם המהלך לא הבשיל

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

MIS, חברת השתלים הדנטליים, עשויה להאריך את רשימת האקזיטים של חברות הטכנולוגיה הישראליות. ל-TheMarker נודע כי החברה מקיימת משא ומתן עם כמה גופים למכירתה. הגוף הבולט במגעים הוא קרן ההשקעות הפרטיות האמריקאית (פרייווט אקוויטי) טי.אי אסוסיאייטס (TA Associates).

לפי מקורבים לעניין, נציגי הקרן ביקרו לפני כמה שבועות בישראל לצורך קידום העסקה, וכעת מצויים בעיצומו של תהליך בדיקות הנאותות. לפי ההערכות, המגעים בין הצדדים מתבססים על שווי חברה של 150-200 מיליון דולר. עם זאת, אין ודאות כי בסופו של דבר המגעים יבשילו לכדי הסכם מחייב.

MIS, המנוהלת על ידי עידן קלייפילד, לשעבר סמנכ"ל שיווק באלביט ראייה, נוסדה ב-1995. היא עוסקת בפיתוח, בייצור ובשיווק של שתלים דנטליים וציוד לניתוחי פה ושיניים. החברה מצויה בשליטת המשפחות פרץ והירש (בעלת השליטה בנוגה הנדסה). מפעל החברה נמצא ביישוב הצפוני שלומי. קלייפילד אמר בתגובה: "אנחנו חברה פרטית ואיננו מעוניינים להתייחס למהלכים העסקיים שלנו".

במהלך השנה האחרונה בדקה חברת השתלים אפשרות להנפיק את מניותיה בבורסת תל אביב או לחלופין בניו יורק, ארה"ב. במהלך החודשים האחרונים קיימה החברה פגישות עם חתמים מקומיים ועם בנקאי השקעות בניו יורק כדי לקבל אינדיקציות להנפקתה לפי שווי של כ-150 מיליון דולר. אולם גישושי ההנפקה לא הבשילו.

עד כה פיתחה החברה יותר משבעה מוצרים. הכנסותיה מוערכות בעשרות מיליוני דולרים, ולפי הערכות הן ישתפרו במהלך השנים הקרובות. החברה פועלת ביותר מ-60 מדינות ברחבי אסיה, אוסטרליה, מזרח אירופה ומערבה, צפון אמריקה, אמריקה לטינית ועוד.

TA Associates, שבסיסה בבוסטון, ארה"ב, נחשבת לאחת מקרנות ההשקעה הוותיקות. היא נוסדה ב-1968 ומנהלת כיום נכסים בהיקף של כ-16 מיליארד דולר. הקרן מבצעת קשת רחבה של השקעות בענפים שונים, כמו שירותי בריאות, פיננסים, צריכה, תקשורת ומחשבים. לקרן היכרות עם ענף הרפואה בישראל, שכן ב-2006 היא רכשה את השליטה בחברת אלמה לייזרס, המפתחת מערכות לייזר ואור לשימושים רפואיים אסתטיים, תמורת כ-90 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker