אלביט מערכות תשקיע 18 מיליון דולר בפניני חוכמה של חמי פרס ורפי גדרון

פניני חוכמה מפתחת חיישנים זעירים לאיסוף מידע מדויק. העסקה תתבצע באמצעות חברת קינטיקס דרך הקצאת מניות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

<<מסע הרכישות המואץ של אלביט מערכות התרחב אתמול לתחום החיישנים: החברה חתמה על הסכם השקעה בחברת פניני חוכמה טכנולוגיות מתקדמות, בהיקף של 18 מיליון דולר. ההשקעה תתבצע באמצעות חברת קינטיקס דרך הקצאת מניות ולא ברכישת מניות מבעליה, כך שהכסף יושקע בחברה.

אלביט מערכות, שמנוהלת בידי יוסי אקרמן, מתכננת להשלים את ההשקעה בחברה בכמה שלבים בתוך חמש-שש שנים, בהתאם למתווה שהוסכם בין הצדדים, ולהגדיל את אחזקותיה בצורה מדורגת. ואולם כבר עם השלמת השלב הראשון תחזיק קינטיקס ב-50% ממניותיה של פניני חוכמה. פניני חוכמה היא חברה ישראלית שמפתחת חיישנים זעירים לאיסוף מדעי מדויק לצורך אחיזת שטח. החיישנים, שמבוססים על טכנולוגיה ננומטרית, מיועדים לפיזור בעומק שטח אויב ומספקים מידע חזותי מדויק שמאפשר גיבוש תמונת מצב על שטח שלצבא אין גישה אליו.

החברה, שמושבה בכפר נטר, מוחזקת בידי כמה מבכירי תעשיית ההיי-טק בישראל, בהם רפי גדרון (15.9%), שהיה ממקימי חברת כרומטיקס. בעלי מניות אחרים בפניני חוכמה הם חמי פרס (15.9%) ואורן גפרי (15.9%).

מנהליה של פניני חוכמה הם בועז כהן ובני הניגאל, לשעבר מבעליה של חברת לננט, שנמכרה לחברת מאדג' באחד המיזוגים הראשונים בתעשיית ההיי-טק בישראל; ובעל מניות בחברת התקשורת האלחוטית בריזקום, שמוזגה עם חברת פלוואר ויצרה את אלווריון. הניגאל היה בעבר אחד השותפים בקרן סטאר ובקרן סקויה ישראל. בדירקטוריון החברה יושב יורם דורי, דוברו של נשיא המדינה שמעון פרס.

העסקה הנוכחית הוכרזה שלושה ימים לאחר שאלביט מערכות רכשה שתי חברות בברזיל Ares ו-Periscopio , שפועלות בתחום האלקטרוניקה הצבאית לחילות היבשה תמורת 24 מיליון דולר; ושלושה שבועות לאחר שרכשה את M7 Aerospace האמריקאית, שמתמחה באספקת שירותים לוגיסטיים למשרד ההגנה האמריקאי תמורת 85 מיליון דולר.

אלביט מערכות, שבשליטת מיקי פדרמן, הרוויחה 140 מיליון דולר במחזור של 1.9 מיליארד דולר בינואר-ספטמבר 2010, בהשוואה לרווח של 161 מיליון דולר במחזור של 2.1 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ב-2009. אלביט מערכות נסחרת בשווי של 2.3 מיליארד דולר, לאחר ירידה של 20% ב-12 החודשים האחרונים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker