נמרודי מחלק למשפחה ולדירקטורים אופציות למניות גז בהיקף של כ-1% מהחברה

שבעה דירקטורים בהכשרה ביטוח יקבלו אופציות בחברה הבת: אחיותיו, אשתו וגיסו של עופר נמרודי

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

>> חברת הכשרת הישוב שבשליטת יעקב ועופר נמרודי שיגרה באחרונה הודעות המדגישות את אופייה המשפחתי של החברה. לפי ההודעות, תידרש האסיפה הכללית של הכשרת הישוב, לאשר הקצאת אופציות למניות החברה הבת הכשרה אנרגיה לשבעת חברי הדירקטוריון של החברה.

עם שבעת חברי הדירקטוריון נמנים דירקטורים בעלי קרבה משפחתי: אחיותיו של עופר, סמדר עופר-רינות ויעל ברנט-נמרוד; אישתו של עופר, רווית; והגיס לשעבר, רון ויסברג. שלושת הדירקטורים שאינם חברי משפחה ויזכו באופציות הם שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של אקסלנס, שהיא בעלת עניין בהכשרת הישוב (כל זרועותיה יחד מחזיקות ב-10.75% מהון המניות); אליהו כהן, היו"ר לשעבר; וחן לבון, שרק באחרונה התפטר מדירקטוריון יואל של קובי מימון וחיים צוף על רקע הענקת אופציות בישראמקו למזכירת החברה בימים שקדמו להכרזתה של תגלית הגז הטבעי בתמר.

החברה תקצה לשבעה 7.35 מיליון אופציות, ששוויין ההוגן, לפי דיווח החברה, הוא 34.4 אגורות לאופציה ובסך הכל 2.53 מיליון שקל. יחד הם יהיו, אם ימומשו, 0.9% מהחברה הבת.

האופציות שהעניקה הכשרת הישוב ניתנות למימוש למשך 3 שנים מהקצאת האופציה במחיר מימוש של 1.14 שקלים למניה - 48% יותר ממחיר הפתיחה של המניה אתמול, אך ב-3% בלבד יותר ממחיר המניה בהנפקה הראשונה לציבור שביצעה החברה לפני כשלושה חודשים.

החברה מנמקת את הענקת האופציות בכך ש"בשל מבנה ההון של הכשרת הישוב (קיומם של שני סוגי מניות) החברה אינה יכולה להקצות אופציות למניותיה, והענקת האופציות למניות בהכשרה אנרגיה היא תגמול הולם ומקובל לדירקטורים בעבור כהונתם ותרומתם לפיתוח עסקי החברה".

בנוסף מציינים בהכשרת הישוב כי עלות הענקת האופציות לדירקטורים, לפי השווי ההוגן של האופציות, אינה מהותית לחברה, וכי "הכניסה לתחום האנרגיה וחיפושי הגז והנפט עשויה להוכיח עצמה כמנוע צמיחה עתידי לפיתוח עסקי החברה, מעבר לעסקיה המסורתיים של החברה בתחומי הנדל"ן המניב וייזום הנדל"ן".

הכשרה עוסקת בתחומי הנדל"ן, המלונאות ושולטת בעיתון "מעריב". במארס 2010 ביצעה החברה מהלך כניסה לתחום אחזקת רישיונות חיפושי גז ונפט באמצעות רכישה של חלק מהזכויות ברישיונות "מירה" ו"שרה" הימיים, תמורתם שילמה יחד עם מודיעין של צחי סולטן ואי.די.בי 16.1 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker