"עדיין לא מצאתי עבודה, אבל אני לא מוותרת"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

>> ד"ר קרן וינברג חזרה באחרונה לישראל כשברשותה תואר שלישי מאוניברסיטת קמברידג' בהנדסה וניהול טכנולוגיה. בחודש האחרון היא מנסה להשתלב בעבודה בישראל, כרגע עדיין ללא הצלחה.

אחרי שסיימה את התואר, היא החליטה לחזור לישראל, אף שקיבלה כמה הצעות עבודה בחו"ל. "מבחינת שכר ותנאים אין מה להשוות, ברור ששם הייתי מקבלת הרבה יותר כסף. זאת אף פעם לא היתה שאלה מבחינתי. חיכיתי לרגע שבו אחזור לישראל. כסף בא והולך". עם זאת, החזרה לעבודה בישראל לא קלה. "עדיין אין לי עבודה, אבל אני מלאת תקוות להשתלב בתוך האוניברסיטאות. זה יהיה קשה להערכתי, וייתכן שאנסה לעבוד גם במכללות".

"כשהייתי בחו"ל, מוסדות בישראל תמיד אמרו לי 'תחזרי ואז נדבר אתך'. עכשיו חזרתי, אבל מסתבר שאני לא עומדת בדרישות של האוניברסיטאות, כי על אף שיש לי הרבה מאמרים שיפורסמו בקרוב, עדיין אין לי מספיק. בקמברידג' התמקדתי בעיקר בהוראה ובלהיות מרצה טובה מאוד". וינברג אומרת כי אם לא תמצא עבודה בישראל, היא תאלץ לחזור לחו"ל - "אם לא תהיה לי ברירה, אבל אני לא מוותרת בקלות".

עם זאת, וינברג עדיין אופטימית לגבי העתיד. "המפגש באקדמיה עזר לי מאוד. יש הרבה דברים שלא ידעתי עליהם כמו האפשרות להשתלב במכללות. לא ידעתי שיש בישראל עתיד קצת יותר מובטח ממה שחשבתי".

תגובות