חברת הפינטק הישראלית קרדיטפלייס מתרחבת לאירופה

לפי הערכות, רכשו המשקיעים על הפלטפורמה של החברה תקבולים עתידיים בהיקף של כ-250 מיליון שקל, ונהנו מתשואה ממוצעת של כ-5%

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דקל גולן, ממקימי קרדיטפלייס
דקל גולן, ממקימי קרדיטפלייסצילום: ללא קרדיט

חברת הפינטק (טכנולוגיות פיננסיות) הישראלית קרדיט פלייס (Credit Place) הודיעה על התרחבות הפעילות, באמצעות פתיחת סניף שירכז את הפעילות באירופה. באמצעות הסניף, המשקיעים יוכלו להשתמש בפלטפורמת השקעה P2P (הלוואות בין עמיתים) להשקעה בתחום הפקטורינג - רכישת תקבולי לקוחות בעלי פרופיל סיכון יחסית לא גבוה. הפלטפורמה האירופית תתופעל ברובה מישראל, והעובדים שימוקמו בבריסל, בלגיה, יעסקו בעיקר בשיווק ומכירות ללקוחות ברחבי אירופה.

בקרדיטפלייס מציינים כי פתיחת הפעילות באירופה נובעת מפניות של לקוחות רבים שלה, המשמשים כיצואנים, בעיקר למדינות אירופה ומתמודדים עם קשיים כלכליים וביורוקרטיים רבים, כמו סוגיות מימון וימי אשראי רבים, המקובלים ביחסים עם לקוחות אירופאיים גדולים.

קרדיטפלייס, הפועלת בארץ מזה כארבע שנים, הוקמה על ידי דקל גולן וסרג’ עזיזה, ומועסקים בה כיום כ-15 עובדים, הפועלים ברובם מתל אביב. לפי הערכות בשוק, במהלך פעילותה רכשו המשקיעים על פלטפורמת מימון ההמונים של החברה, תקבולים עתידיים בהיקף מצטבר של כ-250 מיליון שקל. זאת בזמן שב-2017 רכשו משקיעי הפלטפורמה תקבולים עתידיים של חייבים בהיקף של כ-100 מיליון שקל, והחברה מעריכה כי היקף הפעילות שלה יוכפל השנה.

פעילות הפקטורינג מסייעת לעסקים קטנים ובינוניים המתמודדים עם אתגרים רבים, להקדים תשלומים עתידיים ולהתמודד עם מחסור והיצע מצומצם יחסית של ערוצי אשראי.

בתחילת ההשקעה עובר כל משקיע תהליך KYC (Know Your Customer) כמקובל. המשקיע, שיכול לראשונה לרכוש חוב בדירוג גבוה וברמת סיכון נמוכה באמצעות פלטפורמת מימון המונים אינטואיטיבית, נהנה מריבית ממוצעת של כ-5% (בהתאם לדירוג החייב), עבור השקעתו, תוך שהוא מגובה גם בביטוח אשראי על החוב. המשקיע יכול לעשות זאת באופן ישיר ועצמאי בזירת ה-P2P של קרדיטפלייס (קיימת גם אפשרות להשקיע באמצעות מנהל תיקים לו הסכם מיוחד עם קרדיטפלייס המבטיח מבנה עלויות מינימלי - מ"ר), תוך שהוא יודע מיהו החייב, מהו דירוגו, מהו משך הזמן של החוב ומהי הריבית ממנה ייהנה. כך הוא בונה לעצמו תיק השקעות, ובוחר את החובות שברצונו לרכוש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker