הגולשים משתפים כדי לקבל המלצות צפייה

איילה צורף
איילה צורף

>> הסיבה המרכזית שגורמת לאנשים לשתף מידע אודות הרגלי הצפייה שלהם היא הרצון למצוא תוכני טלוויזיה וסרטים שיעניינו אותם - כך ציינו 28.5% מהגולשים במחקר שערכה חברת גלובל ווב אינדקס, בקרב כ-90 אלף אמריקאים.

הנשאלים הם גולשים הלוקחים חלק בפעילות שיתוף תוכני וידאו. המחקר בחן את הסיבות העיקריות שבגללן אנשים משתפים במידע בידורי, ולוקחים חלק בשיתוף שעורכים אחרים. מהמחקר עולה כי נתון זה מצביע על כך שהשיתוף החברתי נהפך למקור מספר אחת לקבלת המלצות צפייה.

במקום השני בסיבות לשיתוף (22.5%): כך מוצאים הגולשים המלצות למוסיקה שמעניינת אותם; במקום השלישי, 13.5% מסרו כי עצם השיתוף מספק להם בידור ועניין; שיעור דומה (13%) אמרו כי המטרה העיקרית היא להביע את דעתם על תכנים; והיתר ציינו סיבות אחרות, כמו הרצון לשמור על קשר עם החברים או עם המשפחה.

שיתוף קבצי וידאו באינטרנט הוא מגמה שהחלה לצבור תאוצה מאז שנולד יוטיוב, לפני חמש שנים. קודם להגעתו של יוטיוב, היה מדובר בעיקר בהעברה פיראטית של קבצים באמצעות תוכנות כמו נאפסטר ואימיול.

בשנים האחרונות נכנסו מרבית רשתות הטלוויזיה הגדולות לפעילות באינטרנט, שמטרתה לקדם את היקף הצפייה בתוכן הטלוויזיוני. חלקן הגדול עושות זאת בשיתוף פעולה עם יוטיוב והגולשים.

הדור הבא של הטלוויזיות הדיגיטליות, שיהיו בעלות חיבור מלא לאינטרנט, יאפשר את שיתוף התכנים בצורה בסיסית הרבה יותר וכחלק מהצפייה עצמה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker