הסכם באוניברסיטה הפתוחה: סגל ההוראה יקבל תוספת שכר של 24.5%

במשרד האוצר חוששים שההסכם יביא להקצנה בעמדות הסגל האקדמי בשאר האוניברסיטאות, שכבר הכריז על סכסוך עבודה

חיים ביאור

>> המנחים ומרכזי ההוראה באוניברסיטה הפתוחה יקבלו תוספת שכר בשיעור של 24.5% - כך נקבע בהסכם שכר קיבוצי שנחתם אתמול בין נציגי המנחים ומרכזי ההוראה, הנהלת האוניברסיטה הפתוחה וארגון כוח לעובדים.

עקרונות הסכם כהשכר החדש באוניברסיטה הפתוחה גובשו כבר בספטמבר, אלא שאז טענה ההסתדרות הכללית כי היא הגוף היציג של סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה - ולא כוח לעובדים. עקב המחלוקת פנו שני הארגונים לבית הדין הארצי לעבודה והרכב השופטים בראשות הנשיא היוצא, סטיב אדלר, פסק שכוח לעובדים הוא הגוף היציג של סגל ההוראה. ההמתנה למתן פסק הדין עיכבה את מימוש ההסכם, הנוגע ל-1,300 חברי סגל ההוראה. עם זאת, ההסתדרות מתכוונת לתקוף את החלטת בית הדין, בהסתמך על אחד מסעיפי פסק הדין הקובע כי היא תהיה רשאית לעשות זאת בספטמבר השנה.

לצד התוספת המשמעותית בשכר, ההסכם כולל הבטחת רצף תעסוקתי למנחים, זכאות לקרן השתלמות החל מהיום הראשון לעבודה, ביטוח בקרן פנסיה צוברת החל מיום העבודה הראשון והקמת מנגנון הפסקת עבודה מסודר הכולל היוועצות עם ארגון העובדים. ההסכם באוניברסיטה הפתוחה הוא המשך להסכם השכר שכבר נחתם עם ארגוני הסגל האקדמי הזוטר, אך הוא עשוי להשליך על המו"מ המתנהל כעת על תוספת השכר למרצים הבכירים באוניברסיטאות בישראל. לפני שבוע הכריזה המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי באוניברסיטאות על סכסוך עבודה כנגד המדינה. הסיבה: ההסכם הקיבוצי עם המרצים והחוקרים באוניברסיטאות לא חודש אף שתוקפו הסתיים בינואר 2010. משמעות ההכרזה היא שבעוד שבוע (בתום 14 יום מההכרזה על הסכסוך, כקבוע בחוק), סגל ההוראה הבכיר באוניברסיטאות יוכל לפתוח בשביתה. במשרד האוצר חוששים שחתימת ההסכם באוניברסיטה הפתוחה תקצין את עמדות הסגל האקדמי בשאר האוניברסיטאות ותעודד אותו להציג דרישות שכר שהמדינה תתקשה להיענות להן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker