מיטב: קופות הגמל פותחות את השנה בתשואה חיובית של 0.5% בינואר

התשואה של קופות הגמל הגדולות בינואר צפויה לנוע בתחום החיובי שבין 0.2%-0.7%; בתעשייה כולה עד 1.2%

TheMarker Online

מיטב בית השקעות מעריכים כי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הגדולות (כמו גדיש, עוצמה, תמר, קה"ל, כנרת) המהוות כשליש מתעשיית קופות הגמל וההשתלמות, יציגו בינואר 2011 תשואה חיובית בטווח של 0.2% עד 0.7% (נומינלית משוקללת). מדד מיטב של כלל קופות הגמל אמור להציג תשואה משוקללת חיובית של 0.5%, אבל עם התפלגות רחבה שבין 0% ל-1.2%.

"העליות בשוקי המניות בעולם, יחד עם הפיחות, כמו גם העליות בשוק האג"ח הקונצרני היוו כמקור המרכזי לתשואות החיוביות החודש", מסבירה שרון גייזלר, מנהלת השקעות במיטב. "גם האג"ח הממשלתיות עלו, אך בצורה מתונה יותר. לעומת זאת, הירידות בשוק המניות בארץ - בשל המשבר במצרים - מיתנו משמעותית תשואות אלו."

באפיק האג"ח הקונצרני נרשמה מגמה חיובית: מדד התל בונד 20 עלה ב-0.8% ומדד התל בונד 40 עלה ב-0.9%. איגרות החוב הלא מדורגות עלו החודש, אף הן, בשיעור של כ-2.0%.

איגרות החוב הממשלתיות הצמודות למדד נותרו ללא שינוי. בחינת תשואותיהן על פי התפלגות טווחי הפדיון מראה, כי מדד האג"ח הצמודות הקצרות לטווח של 0-2 שנים עלה ב-0.5%, האיגרות לטווח של 5-2 שנים עלו בשיעור של 0.3% ואילו איגרות לטווח של 5-10 שנים ירדו בשיעור של 0.2%.

מדד איגרות החוב הממשלתיות השקליות הלא צמודות (שחרים) ירד החודש בשיעור של 0.7%, כאשר השחרים הקצרים לטווח של 0-2 שנים עלו ב-0.1%, השחרים לטווח של 2-5 שנים ירדו ב-0.5%, והשחרים לטווח של 5 שנים ומעלה ירדו בשיעור חד יותר של 1.2%. המק"מים עלו ב-0.1%, והגילונים עלו ב-0.4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker