המסחר במט"ח מגיב לאירועי מצרים: הדולר נחלש ב-0.6% ל-3.669 שקלים

התחזקות השקל נובעת מהערכות כי לא צפוי שינוי ביטחוני באזור

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

המסחר באופציות מט"ח מגיב היום לאירועים במצרים בסוף השבוע ומשקף את המגמה הצפויה מחר במסחר בין הבנקים. השקל מתחזק מול הדולר ב-0.6% ושערו, הנובע מהמדד הסינטטי (המשתקף מחוזי אופציה), מגיע כעת לכ-3.669 שקלים.

מובארק העביר את השלטון לידי הצבא 18 יום לאחר שצעירי המדינה השתמשו בטכנולוגיה כדי להוביל להתקוממות, ודרשו משרות, חופש ושקיפות. על אף חוסר הוודאות הפוליטי בטווח הקצר, המשקיעים מעיריכים כי מצרים עברה מהפכה שבאה מהשלטון - וצופים הזדמנות להשיג בה נתח שוק.

המסחר בוול סטריט הגיב בחיוב, ביום שישי, לחזרת הרגיעה לאזור מזרח התיכון והיום גם המסחר בבורסת בתל אביב נפתח בעליות שערים. התחזקות המטבע המקומי נובעת בעיקרה מהערכות כי לא צפוי שינוי ביטחוני באזור.

ורד יצחקי, מנכ"לית פריקו ניהול סיכונים, אמרה כי "רמת ההתנגדות המהותית סביב 3.64 שקלים לדולר היא רמה שבה אנו עשויים לראות בה את בנק ישראל חוזר לשוק ורוכש דולרים על מנת להתמודד עם היחלשות הדולר. אם היינו עד עכשיו בשוק של "מוכרים בלבד" אנחנו נמצאים היום בשוק חסר וודאות שבו חלק מהיבואנים רוצים להגן על החשיפה שלהם גם מפני התחזקות הדולר. לטווח הארוך, אנו מעריכים כי המגמה לא השתנתה ואנו נראה את השקל ממשיך להתחזק מול הדולר האמריקני."

דולר/שקליורו/שקל דולר/ליש"טדולר/יורו
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker