הדולר היציג נסגר בשיא של 4 חודשים: עלה ב-0.8% ל-3.713 שקלים

היורו נחלש מול השקל ב-0.1% ושערו היציג עומד על 5.06 שקלים ליורו

רם עוזרי

הדולר ממשיך היום במגמת התחזקות המאפיינת אותו בחודש האחרון. שערו היציג של הדולר נקבע על 3.713 שקלים לדולר, עלייה של 0.815% לעומת שערו היציג שנקבע אתמול ושיא של 4 חודשים. במסחר בין הבנקים נסחר הדולר בשעה זו בעלייה נוספת ונושק לרמת 3.72 שקלים לדולר. הדולר משלים עלייה עלייה של 5.3% מרמת שפל של 3.528 שקבע לפני חודש.

שערו היציג של היורו יורד ב-0.083% והוא נסגר ברמה של 5.064 שקלים ליורו. בעולם נסחר היורו ביציבות אל מול הדולר בשער של 1.36 דולרים ליורו, לאחר שמהלך השבוע נחלש הדולר אל מול היורו ב-0.3%.

ורד יצחקי, מנכ"לית פריקו ניהול סיכונים, אמרה כי רמת ההתנגדות הקרובה של הדולר עומדת באיזור של 3.746 שקלים לדולר. "במידה שהדולר יחצה רמה זו, אנו עשויים לראות שינוי מגמה לטווח הקצר של התחזקות משמעותית נוספת של המטבע האמריקני מול השקל", אומרת יצחקי. בזירה העולמית מעריכים בפריקו כי האירו נמצא לפני תיקון וכי ההיחלשות האחרונה שלו מול הדולר צפויה להימשך בטווח הקצר.

בבנק הפועלים מעריכים כי השקל צפוי להיסחר בתקופה הקרובה בהשפעת ההתפתחויות במסחר בדולר ובשוקי המניות בעולם. כמו כן, יושפע השקל מגורמים מקומיים מנוגדים. "מחד, הגורם העיקרי התומך בהיחלשות השקל הוא התערבויות במסחר על ידי בנק ישראל במגוון דרכים. מאידך, בין הגורמים התומכים בהתחזקות השקל ניתן למנות את הכלכלה היציבה בישראל והציפיות להעלאות ריבית נוספות על ידי בנק ישראל (אם כי בקצב מתון) ובעקבותיהן, הרחבת הפער בין הריבית השקלית לריבית הדולרית" כותבים בבנק".

כלכלני הבנק ממליצים להחזיק מט"ח בשיעור של כ-10%, תוך פיזור מטבעי - הכולל דולר ארה"ב, אירו וליש"ט - במטרה לצמצם את הסיכון. תחזיות הבנקים בעולם מצביעות על כך שהדולר צפוי להתחזק בשנה הקרובה מול היורו, ולהיחלש מול הליש"ט והין.

דולר/שקליורו/שקל דולר/ליש"טדולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker