הדולר התחזק ב-0.5% מול השקל - השער היציג נקבע על 3.576 שקלים

היורו נחלש ב-0.4% מול השקל ונקבע על 4.642 שקלים; בעולם ממתינים הסוחרים לדו"ח התעסוקה בארה"ב

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בזירת המט"ח המקומית נרשמה היום מגמה מעורבת כאשר השקל נחלש מול הדולר ב-0.5% לרמה יציגה של 3.576 שקלים והתחזק מול היורו ב-0.4% לרמה יציגה של 4.642 שקלים. בעולם שוררת כעת יציבות, כאשר הדולר מתחזק מול המטבע האירופי ב-0.1% וחוצה כלפי מטה את רמת ה-1.3 דולרים.

בזירת המקרו הבינלאומית, הסוחרים ממתינים לפרסום דו"ח התעסוקה בארה"ב לחודש דצמבר 2010 בהמשך היום. הכלכלנים נזהרים מפיתוח ציפיות, אך התקוות הן לשיפור קל בשוק העבודה האמריקאי, אשר כבר תקופה ארוכה יחסית שאינו מצליח להתאושש. האנליסטים צופים כי שיעור האבטלה במשק יצטמצם קלות ויסתכם בכ-9.7%, לעומת 9.8% בחודש נובמבר.

כלכלני בנק הפועלים מעריכים כי השקל צפוי להמשיך ולהיסחר בתקופה הקרובה בהשפעת ההתפתחויות במסחר בדולר ובשוקי המניות בעולם. כמו כן, יושפע השקל מגורמים מקומיים מנוגדים. מחד, הגורם העיקרי התומך בהיחלשות השקל הוא רכישות נוספות של דולרים על ידי בנק ישראל. מאידך, בין הגורמים התומכים בהתחזקות השקל ניתן למנות את הכלכלה היציבה בישראל והציפיות להעלאות ריבית נוספות על ידי בנק ישראל ובעקבותיהן, הרחבת הפער בין הריבית השקלית לריבית הדולרית.

גם כלכלני בנק לאומי מעריכים כי התנהגות הדולר מול השקל תמשיך בתקופה הקרובה להיות מושפעת ממגמת המסחר בעולם וכי השקל ימשיך להפגין איתנות, כך שיתחזק במידה שהמטבע האמריקאי יחלש בעולם, וישמור על יציבות במידה שתחול מגמה הפוכה. בעולם, צפוי המטבע האמריקאי להתנהג הפוך ביחס למפלס החששות של המשקיעים מפני חדלות פירעון אפשרית במדינות בגוש האירו: התגברות החששות תביא להתבצרות בדולר ולהיפך.

דולר/שקליורו/שקל דולר/ליש"טדולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker