הדולר נסחר היום ביציבות ושערו היציג נקבע על 3.611 שקלים - ללא שינוי

היורו התחזק ב-0.7% לרמה של 5.04 שקלים

רם עוזרי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שערו היציג של הדולר נסגר היום ללא שינוי ברמה של 3.611 שקלים לדולר. שערו היציג של היורו התחזק ב-0.7% ברמה של 5.04 שקלים ליורו.

התחזקות היורו נרשמה על רקע הודעת הריבית של הבנק המרכזי של אירופה אתמול. הבנק הותיר את הריבית ברמת שפל של 1%, אולם רמז על האפשרות של העלאת ריבית כבר בחודש הבא. זאת לעומת הערכות בשוק להעלאה ראשונה של ריבית בחודש אוגוסט. סגירת פער הריביות בין היורו לשקל מוקדם מהצפוי צפויה להביא להתחזקות נוספת בשערו של היורו בהמשך.

בשווקי העולם רושם הדולר יציבות מול המטבעות המרכזיים. מול היורו נסחר הדולר בשער של 1.396 דולרים ליורו, בדומה לשערו אתמול. יציבות נשמרת גם במסחר של הדולר מול הליש"ט (1.628 דולרים לליש"ט) ומול היין היפני (82.3 יין לדולר).

איתותים חדשים מכיוון הפדרל ריזרב האמריקאי צפויים להשפיע על שערו של המטבע האמריקאי. בכירים בפדרל ריזרב האמריקאי רמזו אמש על סיום תכנית ההרחבה הכמותית השניה (QE2) בחודש יוני השנה. מהתבטאויותיהם של כמה מהבכירים מסתמן כי נתוני צמיחה חיוביים מגדילים את ההסתברות כי הפסקת התוכנית לא תיעשה באופן הדרגתי כפי שתוכנן עד כה. בנומבר 2010 הכריז הפד האמריקאי על קניה של אג"ח אמריקאיות בהיקף של 600 מיליארד דולר עד יוני 2011, לאחר שהתכנית לרכישת אג"ח בשווי 1.7 טריליון דולר הסתיימה.

דולר/שקליורו/שקל דולר/ליש"טדולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker