בריינסטורם גייסה 13 מיליון שקל ממוסדיים ישראלים

מחיר המניה שרכשו המשקיעים היה נמוך ב-28% ממחירה בשוק

ליאור זנו

חברת הביוטכנולוגיה בריינסטורם, שבשליטת חיים ליבוביץ' וג'קי בן זקן, הודיעה אתמול כי השלימה גיוס של 13 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים ופרטיים ישראליים - במחיר הנמוך ב-28% ממחיר השוק שלה. זאת לאחר שלפני כשבועיים הודיעה החברה כי הטיפול שפיתחה קיבל מעמד של תרופת יתום מה-FDA.

באוקטובר האחרון קיבלה החברה את אישור משרד הבריאות הישראלי לתחילת ביצוע ניסויים בבני אדם, לתרופה בחולי ניוון שרירים סופני. על פי הודעת החברה, יאפשר לה הגיוס להתחיל בניסויים כבר בימים הקרובים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

את הגיוס הנוכחי הובילה ברק קפיטל חיתום. כל חבילה שהוצעה למשקיעים הורכבה ממניה במחיר של 0.28 דולר, אופציה במחיר מימוש של 0.28 דולר לשנה, ואופציה במחיר מימוש של 0.5 דולר לשנתיים. מחירה של מניית בריינסטורם (BCLI.OB) בנאסד"ק אתמול ובימים האחרונים עמד על 0.39 דולר, כך שהמשקיעים קיבלו מניות במחיר הנמוך ב-28% ממחיר השוק שלהן. עם זאת, המחיר בגיוס נקבע לפי המחיר ההממוצע ב-30 הימים שקדמו לגיוס.

הטיפול שמפתחת בריינסטורם מיועד למחלות שהמכנה המשותף שלהן הוא ניוון של תאי עצב, דוגמת פרקינסון, הנטינגטון, ופגיעות שונות בעמוד השדרה, ומבוסס על פטנט של הפרופסורים דני אופן ואלדד מלמד. במסגרת הטיפול, מבודדים תאי גזע ממח העצם של החולה עצמו, ולאחר טיפולים, ריבויים והפיכתם לתאי עצב במעבדה, הם מוזרקים בחזרה לחולה ואמורים לעכב ואף לבלום את המשך הניוון. בשנתיים האחרונות קיבלה החברה החלטה להתמקד בטיפול ב-ALS, מחלה הנחשבת חשוכת מרפא.

עד כה גייסה בריינסטורום 13 מיליון דולר, כאשר כ-5 מיליון מהם הושקעו על ידי בעלת השליטה המרכזית בחברה, קבוצת ACC של חיים לייבוביץ' (30%), 2 מיליון דולר הושקעו על ידי ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי ומיליון דולר הועמד לה כהלוואה על ידי המדען הראשי. לפני חודש דיווחה החברה כי קיבלה השקעה של 250 אלף דולר מאיש עסקים ישראלי שביקש להישאר אלמוני, לפי שווי הגבוה בכ-30% ממחיר מניות החברה בשוק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker