משפחת גרמזיאן ביטלה את עסקת רכישת בניין - המניה מחקה עליות של עד 400%

בניין לא עמדה בתנאים המתלים לקיום העסקה

ליאור זנו

חברת בניין, הודיעה אמש כי ההסכם על פיו תעבור השליטה בה למשפחת גרמזיאן הקנדית, שהתעתדה להכניס לתוכו פעילות גז ונפט בישראל - מבוטל. בתגובה, צנחה מניית החברה ב-41% והשלימה צניחה של 68% בשלושת הימים הראשונים של השבוע. למעשה, מחקה בניין זינוק של 230% שרשמה בשלושת החודשים האחרונים, עם ההודעה על העברה השליטה, ושבה להיסחר במחיר של 1.4 שקל. בשיא חודשים אלו, רשמה המניה מחיר של 6.99 שקלים - המייצג עלייה מטאורית של 400% בשבועיים.

על פי הודעת החברה, הנסחרת ברשימת דלי הסחירות של הבורסה, אתמול פקע תוקף הסכם ההקצאה לחברת גלובל אנרג'י של משפחת גרמזיאן, שהודיעה כי היא מסרבת להאריכו וכי ההסכם מבוטל. זאת, מכיוון ובניין לא מילאה את התנאים המתלים להתקיימותו.

כעת תנסה בניין לחפש דרך חדשה. החברה הודיעה כי היא בוחנת מהלך של ביצוע הסדר נושים, במסגרתו ירכוש בעל השליטה דוד ביניאשוילי את מלוא מניותיה, וינקה אותה מכל נכסיה והתחייבויותיה כדי להפכה ל"שלד בורסאי" אותו יקל עליה למכור. ביניאשוילי עצמו ניצל את הזינוקים האחרונים ומכר 10% ממניותיו בחברה ששילשלו לכיסו 270 אלף שקל. ביניאשוילי החזיק 52.9% בדילול מלא בתחילת דצמבר וכיום עומדות אחזקותיו על 42.5%.

משפחת גרמזיאן מחזיקה בקבוצת אחזקות בשם טריפל 5. לקבוצה פעילות נדל"ן ענפה הכוללת אחזקה במרכזי מסחר גדולים כולל מספר קניונים בצפון אמריקה. משפחת גרמזיאן יושבת בקנדה והונה נאמד בכ-4 מיליארד דולר. בנוסף לעסקי הגז והנפט, מתעניינת המשפחה גם ברכישת כלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker