סאפיינס תספק מערכות ניהול לחברת פיננסים אמריקאית גדולה ב-5 מיליון דולר

המערכת מאפשרת לארגונים לעקוב אחר פרמטרים עסקיים הנגזרים מתהליכי קבלת ההחלטות

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור זנו

סאפיינס, החברה הבת של פורמולה המפתחת תוכנות לענף הביטוח, הודיעה היום כי חתמה על חוזה עם מוסד פיננסי אמריקאי גדול בהיקף של 5 מיליון דולר. סאפיינס תקים פלטרפורמה תפעולית לניהול החלטות עסקיות בחברה.

החברה הסבירה בהודעתה כי "הפתרון מיישם מודל בתחום קבלת ההחלטות אשר פותח על ידי חברת ייעוץ בארה"ב. המודל מסייע לתאגידים וארגונים לשפר את היעילות והעקביות של תהליכי קבלת ההחלטות, ומאפשרת לשלב לוגיקה עסקית במערכות ללא צורך בקידוד. לאור זאת, המערכת מאפשרת לארגונים לעקוב בנקל אחר פרמטרים עסקיים מדידים שונים, הנגזרים מתהליכי קבלת ההחלטות".

בתשעת החודשים הראשונים של 2010 רשמה החברה עלייה בהכנסותיה, שמוסברת בחלקה בגידול לא אורגני. סאפיינס רכשה באפריל את הארקייס, המתמחה בתחום הביטוח האלמנטרי בצפון אמריקה, ב-6-8 מיליון דולר. בתשעת החודשים הראשונים של השנה רשמה סאפיינס הכנסות של 37.6 מיליון דולר, כך שבקצב ההכנסות הנוכחי היא צפויה לרשום שיפור לעומת 2009. רווחיות החברה השתפרה אף היא באחרונה. ב-2009 רשמה סאפיינס רווח נקי בלתי מתואם של 4.2 מיליון דולר, וגם ב-2010 החברה צפויה לייצר רווח, אחרי שבינואר-ספטמבר רשמה רווח נקי בלתי מתואם של 5.5 מיליון דולר - שיפור של 57% לעומת התקופה המקבילה ב-2009.

בספטמבר האחרון השלימה חברת אמבלייז את מכירת אחזקותיה בקבוצת פורמולה מערכות לאסקו הפולנית תמורת 139 מיליון דולר. אסקו הינה קבוצת ה-IT החמישית בגודלה באירופה, וקבוצת טכנולוגיות המידע הגדולה ביותר הנסחרת בבורסת ורשה. אנליסטים העריכו כי אחת המטרות ברכישת פורמולה היתה אחזקתה בסאפיינס, לאור התמקדותה של אסקו בתחום זה באירופה והסינרגיה הרבה בין שתי החברות. פורמולה המעסיקה 5,200 עובדים כוללת בתוכה את החברות מטריקס (50.05%), סאפיינס (70.4%), ומג’יק (62.5%).

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker